Jest nowa wersja Camtasia Studio

Jest nowa wersja Camtasia Studio

30.03.2010 16:09, aktualizacja: 30.03.2010 16:36

Dzisiaj ukazała się aktualizacja programu Camtasia Studio 7. To interesujące narzędzie do tworzenia zaawansowanych pokazów slajdów i prezentacji multimedialnych.

Camtasia Studio umożliwia przechwytywanie tego co dzieje się na pulpicie komputera (lub jego części) wraz z głosem lektora. Materiał możemy następnie dowolnie edytować, wzbogacać o podpowiedzi w tzw. dymkach lub dodawać informacje tekstowe. Tak przygotowany plik może być z łatwością opublikowany w wielu formatach: AVI, MP4, Macromedia Flash (SWF), Windows Media (WMV), QuickTime (MOV), RealMedia (RM), Animated GIF, a także w postaci pliku wykonywalnego (EXE).

W najnowszej wersji aplikacji wprowadzono szereg zmian - m.in. przebudowie uległ cały program. Dzięki temu ma działać szybciej i być bardziej przyjazny w obsłudze. Gotowe pliki można przechowywać w rozbudowanej bibliotece, a także eksportować do serwisu YouTube (np. w formacie HD). Poprawiono również wygląd efektów dodatków, które możemy stosować podczas tworzenia prezentacji. Można dodawać je w bardzo prosty sposób - kopiując i wklejając bezpośrednio do pliku. Pojawiła się bardziej zaawansowana obsługa dźwięku (wyciszenie, podkład muzyczny), jak również możliwość edytowania wyglądu i zachowania kursora. Z pełną listą zmian można zapoznać się na stronach producenta.

Camtasia Studio 7 można pobrać z działu PROGRAMY -> Biuro -> Tworzenie prezentacji i demonstracji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)