Jest Opera 10.53 beta dla Linuksa

Jest Opera 10.53 beta dla Linuksa

04.05.2010 11:07, aktualizacja: 04.05.2010 11:54

Dostępna jest już najnowsza wersja przeglądarki Opera 10.53 beta dla systemów Linux i FreeBSD. Programiści z Opera Software wprowadzili kilka ciekawych zmian i poprawek.

30 kwietnia ukazała się wersja Opery 10.53 dla systemów Windows i Mac OS X - ledwie kilka dni po udostępnieniu wersji 10.52. Powodem tak szybkiej zmiany była wykryta luka w przeglądarce, która mogła zostać wykorzystana przez cyberprzestępców do ataku systemu. Teraz wprowadzono najnowszą w wersji rozwojowej Operę dla Linuksa. Nie różni się ona od dostępnej od kilku dni wersji kandydującej. Według programistów najnowsza Opera ma być znacznie szybsza od poprzednich wydań, poprawiono też integrację ze środowiskiem KDE i Gnome.

W najnowszej wersji przeglądarki internetowej wprowadzono usprawnioną obsługę skórek, dzięki czemu użytkownik będzie mógł dostosować wygląd aplikacji do własnych wymagań. Programiści informują również o poprawie ogólnej stabilności i szybkości Opery. Wyeliminowano wykryte wcześniej błędy związane z obsługą Javy, a także niektórych czcionek TrueType zawierających bitmapy. Kolejne poprawki dotyczą obsługi drukarek, jak również filmów odtwarzanych w technologii HTML5. Jak poinformował Ruri Odegaard z Opera Software, wprowadzono zmiany w licencji EULA. Mają one na celu ułatwić proces dołączania przeglądarki internetowej do repozytoriów online w poszczególnych dystrybucjach Linuksa.

Przeglądarkę Opera 10.53 beta dla Linuksa można pobrać z naszego vortalu. Aplikacja dostępna jest w dziale PROGRAMY -> Internet i komunikacja -> Przeglądarki stron WWW.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)