Jest wczesna wersja Firefoksa dla Androida

Jest wczesna wersja Firefoksa dla Androida

28.04.2010 12:36

Programiści fundacji Mozilla wprowadzili wersję pre-alpha swojej przeglądarki internetowej dla smartfonów z systemem Android. Nazwa kodowa narzędzia to Fennec.

Jak podał na swoim blogu Vladimir Vukićević, Firefox dla Androida był jak dotąd testowany tylko w smartfonach Motorola Droid i Nexus One. Przeglądarka jest jeszcze w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Programiści informują, że w obecnym stanie może nawet doprowadzić do blokady telefonu, zmuszając użytkownika do jego restartu. Fennec ma wiele błędów, zużywa też zbyt dużo pamięć jak na oczekiwania twórców. Przeglądarka dla Androida nie potrafi również otwierać linków dostępnych w innych aplikacjach. Oczywiście, problemy te będą sukcesywnie rozwiązywane w miarę postępu prac nad aplikacją Mozilli.

Vukićević zapowiedział, że Fennec będzie obsługiwał Weave Sync, dodatek umożliwiający synchronizację przeglądarki w smartfonie z innymi urządzeniami (komputer, iPod). Już pojawiła się eksperymentalna wersja dodatku, którą można zainstalować w Firefoksie dla Androida. Należy to uczynić z poziomu Fenneca zainstalowanego w telefonie. Przeglądarka wymaga zainstalowanego systemu Android 2.0. Można ją zainstalować wyłącznie w wewnętrznej pamięci smartfona - nie będzie działać po przeniesieniu na kartę SD.

Ostatni build Fenneca można pobrać ze stron projektu. Twórcy zalecają ostrożność podczas instalowania przeglądarki. Zawiera ona jeszcze wiele błędów i niedoróbek.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)