Jeszcze dwie bety Firefoksa 4, wersja piąta za kilka miesięcy

Jeszcze dwie bety Firefoksa 4, wersja piąta za kilka miesięcy

26.01.2011 13:56

Mozilla wydała wczoraj 10 betę Firefoksa 4. Przed wydaniem stabilnej wersji przeglądarki czekają nas jeszcze dwie wersje rozwojowe. Za to Firefox 5 powinien być wydany szybciej od swojego poprzednika.

Mozilla zajęła się eliminacją ostatnich błędów przed wydaniem stabilnej wersji Firefoksa 4. Prace nad przeglądarką trwają od zeszłego roku, powinny zaś zakończyć się w najbliższym czasie. Według obecnych planów Mozilli, o których poinformowano na liście mailingowej dla deweloperów, wydane zostaną najwyżej jeszcze 2 wersje beta Firefoksa 4. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, wersja 11 powinna ukazać się jeszcze w ten piątek. Natomiast, jeśli nie wszystkie poważne błędy zostaną wyeliminowane, Mozilla wyda najprawdopodobniej betę 12 Firefoksa 4. Obecnie programiści mają jeszcze do wyeliminowania 76 poważnych błędów w przeglądarce, które uniemożliwiają wydanie jej stabilnej wersji.

Z kolei z wcześniejszych wiadomości zamieszczonych na liście mailingowej dla deweloperów dowiadujemy się o planach w związku z Firefoksem 5. Jak poinformował Brendan Eich z Mozilli, kolejna wersja przeglądarki miałaby ukazać się już kilka miesięcy po wydaniu stabilnej wersji 4. Fundacja chciałaby bowiem przyśpieszyć cykl wydawniczy, być może wzorując się na firmie Google. Wydawca przeglądarki Chrome zadecydował pod koniec listopada zeszłego roku o wydawaniu stabilnej wersji programu co około 6 tygodni. Czy Mozilli uda się przyspieszyć kalendarz wydawniczy?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)