Jeszcze więcej automatyzacji. Vivaldi 1.4 z funkcją harmonogramu zmiany motywów

Jeszcze więcej automatyzacji. Vivaldi 1.4 z funkcją harmonogramu zmiany motywów

Jeszcze więcej automatyzacji. Vivaldi 1.4 z funkcją harmonogramu zmiany motywów
02.09.2016 16:37

W ciągu ostatnich tygodni, w ciągu których Vivaldi przebojem (i sentymentem starszych użytkowników prężnie rozwijającej się w ostatnim czasie Opery) wkradł się na rynek przeglądarek, twórcy kładli nacisk na konfigurowalnośc interfejsu. Mogłoby się wydawać, że poza oddaniem całkowitej kontroli nad kolorystyką, a także dużej na układem, niewiele już można wymyślić nowego.

Obraz

Dostępna jest już jednak najnowsza migawka Vivaldiego, oznaczona numerem 1.4.589.2 i stanowiąca pierwszy Release Candidate stabilnej wersji 1.4. Znów poszerzono możliwości przeglądarki w kwestii kolorystyki interfejsu. Możemy zatem odtąd ustalać harmonogram, według którego kolejne tematy mają się zmieniać.

Nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby ustawić dowolną liczbę zmian kolorystyki w cyklu dobowym, z dokładnością co do minuty. Konfiguracji można dokonać na czytelnej osi czasu, na której widoczny jest także podgląd motywu. Dla nowości można oczywiście znaleźć dobre zastosowanie, wzmiankowane zresztą w samym komunikacie, a mianowicie zmianę kolorystyki motywu po zachodzie słońca.

Obraz

Problem w tym, że oprócz wspomnianego trybu nocnego, nie sposób przedstawić tutaj kolejnego praktycznego zastosowania, a liczba nowości, jakie trafią do wersji 1.4 nie powala już tak bardzo, jak to było w przypadku pierwszych wersji testowych. Oprócz harmonogramu zmian motywów dodano między innymi możliwość przywracania zamkniętej karty kliknięciem środkowym przyciskiem myszy na ikonę kosza. Najnowszą migawkę Vivaldiego, jak i wersje stabilne, można znaleźć w naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)