Joe Belfiore, szef Windows Phone, będzie kierował pracami nad Internet Explorerem

Joe Belfiore, szef Windows Phone, będzie kierował pracami nad Internet Explorerem

13.11.2013 21:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Joe Belfiore to człowiek jednoznacznie związany z Windows Phone i obecny na wszystkich prezentacjach, zapowiedziach i wszelakich wydarzeniach, których tematem było oprogramowanie na smartfony z Redmond. Jest on wiceprezesem i kierownikiem jednostki zajmującej się systemem mobilnym od Microsoftu, a także odpowiada za wygląd i działanie samego Windows Phone. Obecnie przejął on kierowanie pracami nad Internet Explorerem od Deana Hachamovitcha, będzie wspierał zespół swoimi pomysłami i doświadczeniem przy pracy z oprogramowaniem mobilnym. Joe Belfiore, prócz olbrzymiego wkładu w Windows Phone, związany był z zespołem, który stworzył menu start i pasek zadań w Windows 95 czy odświeżony interfejs w Windows XP.

Obraz

Nowe obowiązki, jakie spadną na Joego Belfiore, nie są przypadkowe. Microsoft powoli, ale systematycznie, dąży do integracji Windows Modern i Windows Phone. Doświadczenie szefa działu Windows Phone pozwoli nie tylko na doszlifowanie interfejsu przyszłych odsłon Internet Explorera, pod kątem ekranów dotykowych. Prócz zwiększenia jakości pracy z przeglądarką internetową dla użytkowników końcowych, Joe Belfiore będzie mógł podjąć działania, aby silnik Internet Explorera był wspólnym środowiskiem dla części aplikacji na Windows Modern i Windows Phone, a także innych platform. Połączenie pracy nad obecnymi i nowymi obowiązkami, może sprawić, że ujednolicenie systemów w przyszłych wersjach systemów może być realnym, ale zapewne długofalowym projektem.

Joe Belfiore, jako człowiek odpowiedzialny za przyszłość Internet Explorera i wspólną platformę dla systemów mobilnych, to dobry ruch. Oby tylko nie stracił na tym sam Windows Phone. Dean Hachamovitch, odpowiedzialny za przeglądarkę Microsoftu, został oddelegowany do pracy przy „nowych projektach”.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)