Jolicloud 1.1 alternatywą dla Chrome OS?

Jolicloud 1.1 alternatywą dla Chrome OS?

08.12.2010 16:22

Ukazała się wersja 1.1 systemu Jolicloud. To dystrybucja Linuksa oparta na Ubuntu, która może być ciekawą alteranatywą dla Chrome OS.

Premiera Jolicloud 1.1 zbiegła się w czasie z informacjami na temat Chrome OS. Być może nieprzypadkowo, ta dystrybucja Linuksa skierowana jest bowiem do podobnego odbiorcy - głównie użytkowników netbooków i laptopów. Co więcej, również stawia na chmurę obliczeniową, a także technologię HTML5. Już w wersji 1.0 pojawił się interfejs napisany w HTML5, teraz zaś skupiono się na wprowadzeniu poprawek do Jolicloud. Aby skorzystać z systemu, należy zarejestrować własne konto na serwerach producenta (oczywiście, jest ono zintegrowane z Facebookiem). Pozwoli to na przykład na zapisanie używanych aplikacji, co może przydać się podczas reinstalacji systemu.

Domyślą przeglądarką dla systemu jest Chromium, inne programy to VLC, Firefox, OpenOffice czy Dropbox, umożliwiający przechowywanie danych w chmurze obliczeniowej. W wersji 1.1 ułatwiono dostęp do ustawień komputera, szybsze logowanie za pomocą Facebook Connect, a także poprawiono wygląd interfejsu. Jolicloud raczej nie zdobędzie tak dużej popularności co Chrome OS, za którym stoi firma Google. Warto jednak przyjrzeć się bliżej temu rozwiązaniu, chociażby jako ciekawej alternatywie. Aktualizację Joliclouda można pobrać ze stron producenta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)