Jutro konferencja Google - będzie konkurencja dla Facebooka?

Jutro konferencja Google - będzie konkurencja dla Facebooka?

19.07.2010 13:08

Na jutrzejszy dzień Google zaplanował konferencję prasową. Firma chce zaprezentować nowy produkt - podobno ma to być konkurencja dla Facebooka.

Jutro w San Francisco Marissa Mayer, wiceprezes firmy ds. produktów do wyszukiwania oraz jakości użytkowej, będzie mówić o nowych usługach, które chce wprowadzić Google. Zaproszenia na spotkanie rozesłano już do mediów. Więcej szczegółów na temat spotkania nie zdradzono, mnożą się natomiast przypuszczenia na temat jutrzejszego spotkania. Wśród najpopularniejszych pogłosek dominuje ta o Google Me, czyli nowym serwisie społecznościowym. Według niepotwierdzonych informacji Google przygotowuje odpowiedź na Facebooka, który bije ostatnio rekordy popularności w Sieci. Usługa miałaby być zintegrowana z takimi narzędziami jak Gmail, YouTube czy iGoogle.

Powodem wprowadzenia Google Me jest rosnąca popularność Facebooka, który stał się największym konkurentem dla stron Google. Firma podobno nadała projektowi wysoki priorytet. Tak przynajmniej twierdzi Adam D’Angelo, były dyrektor Facebooka. Jego zdaniem Google Me nie jest plotką - to jest prawdziwy projekt, napisał D’Angelo w serwisie Quora. Jakie są w rzeczywistości plany firmy Google przekonamy się już jutro.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)