Już 20 tys. aplikacji dla Windows Phone 7

30.05.2011 11:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W e-sklepie dla Windows Phone 7 pojawiło się już ponad 20 ty. aplikacji. To spory wzrost - o 2 tys. od ubiegłego tygodnia.

Microsoft robi co może, aby przyciągnąć użytkowników do swojego systemu dla smartfonów. Jednym z ważniejszych elementów jest dostęp do aplikacji i wirtualnych usług. Na razie na rynku pod tym względem wiodą iOS i Android, jednak Windows Phone 7 szybko pnie się w górę. Z najnowszych statystyk wynika, że w Windows Phone Marketplace pojawiło się już ponad 20 tys. programów i gier. To spory przyrost w porównaniu z ubiegłym tygodniem, gdy podczas prezentacji uaktualnienia Mango była mowa o 18 tys. aplikacji.

Skąd tak szybki przyrost programów dla Windows Phone 7? Microsoft gra nie do końca fair, oszukując nieco na statystykach. Wiele z aplikacji to na przykład zeszyty komiksów (każdy liczony jako osobna aplikacja) czy wirtualne banknoty o różnych nominałach. Co więcej, administratorzy e-sklepu lekką ręką zatwierdzają programy w stylu I am super rich, którego jedynym zadaniem jest informowanie, że właściciel smartfona jest bogaczem. Notabene bliźniacza aplikacja I Am Rich dostępna była jakiś czas temu w App Store - w cenie 999 dolarów - została jednak usunięta ze względu na kontrowersje.

Taka strategia sprawia, że Windows Phone Marketplace rozwija się szybko, z drugiej jednak strony zawiera wiele praktycznie identycznych aplikacji - swego rodzaju „zapychaczy”, które nabijają licznik. Oczywiście podobne praktyki są w innych sklepach jak App Store czy Android Market. W przypadku Windows Phone 7 wydaje się, że znacznie lepszym rozwiązaniem byłoby przyciągnięcie klientów oryginalnymi i dopracowanymi programami.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)