Już 3 tysiące filmów w wypożyczalni serwisu YouTube

Już 3 tysiące filmów w wypożyczalni serwisu YouTube

10.05.2011 13:20

YouTube poinformował o rozszerzeniu liczby filmów w swojej wypożyczalni. Dzięki umowom z największymi wytwórniami wprowadzono ponad 3 tysiące znanych tytułów.

O wprowadzeniu nowych filmów do wypożyczalni poinformował Salar Kamangar na blogu YouTube. Jest to możliwe dzięki podpisaniu umów z największymi hollywoodzkimi wytwórniami takimi jak Universal, Sony Pictures, Lionsgate czy Warner Bros. W sumie w YouTube ma pojawić się w niedługim czasie aż 6 tys. filmów - na razie jednak dostępna będzie jedynie połowa z nich. Ogłoszono już takie tytuły jak Incepcja, Jak zostać królem, The Green Hornet czy Taksówkarz. Oprócz samych filmów dostępne są trailery, informacje i recenzje, a także propozycje podobnych obrazów.

Za wypożyczenie danego tytułu użytkownicy zapłacą kartą kredytową od 2,99 dolarów (średnio 3,99). Film będzie trzeba obejrzeć w ciągu 30 dni od wypożyczenia, ale jeżeli rozpoczniemy oglądanie, na jego dokończenie mamy tylko 24 godziny. Filmy są dostępne jedynie w formie streamingu - bez możliwości pobrania. Nie wszystkie też będą dostępne w jakości HD, co jednak zależy nie tyle od decyzji serwisu, co producenta filmu.

Na wprowadzeniu hollywoodzkich filmów Google może sporo zarobić. Obecnie każdego dnia klipy na YouTube oglądane są średnio 2 mld razy. Niestety, jak to zwykle bywa, nowa usługa dostępna jest jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych. Na razie nie podano żadnych informacji dotyczących rozszerzenia oferty. Polskim użytkownikom pozostaje korzystanie z płatnych serwisów VOD czy darmowych jak na przykład Iplex albo Kinoplex. Póki Google nie zmieni zdania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)