Już wkrótce siódmy PLNOG i pierwszy EURONOG w Krakowie

Już wkrótce siódmy PLNOG i pierwszy EURONOG w Krakowie

Wojciech Kowasz
28.06.2011 12:32, aktualizacja: 28.06.2011 18:42

W dniach 28-29 września w Krakowie odbędzie się siódma już edycja PLNOG, największej w Polsce konferencji administratorów i inżynierów sieciowych, uczestników polskiego Internetu. Dzień później, również w Krakowie, po raz pierwszy zorganizowane zostanie podobne spotkanie na skalę europejską, EURONOG. Dla naszych czytelników mamy bezpłatne wejściówki i kody rabatowe.

PLNOG to cykliczne spotkania organizowane dwa razy w roku. Zbliżająca się konferencja będzie już siódmą edycją i zostanie podzielona na cztery ścieżki dedykowane dla operatorów internetowych, architektów, administratorów systemów centr przetwarzania danych oraz uczestników węzłów wymiany ruchu. Aktualnie dokładna agenda spotkania nie jest jeszcze znana. Do 15 sierpnia trwa Call for Papers - do organizatorów można zgłaszać propozycje wystąpień. Z pewnością jednak na sesjach technicznych najbliższy PLNOG się nie zakończy - zawsze spotkaniu towarzyszą warsztaty praktyczne oraz liczne dyskusje, także z przedstawicielami władz (na przykład z prezes UKE podczas jednej z ostatnich edycji). Udział w poprzedniej edycji PLNOG wzięło około 550 osób.

Rejestracja i udział w konferencji wiąże się z opłatą w wysokości 590 zł netto (do końca czerwca). Później co miesiąc opłata rośnie o 100 zł. Niemniej dla naszych czytelników organizator przygotował sześć bezpłatnych wejściówek oraz kod rabatowy umożliwiający rejestrację ze zniżką 15% dla pozostałych. W celu rozdysponowania wejściówek proponujemy minikonkurs e-mailowy. Pytanie brzmi: jaka długość prefiksu IPv6 jest wymagana do skorzystania z funkcji router advertisement? Na odpowiedzi czekamy pod adresem plnog@dobreprogramy.pl, a nagrodę — bezpłatną wejściówkę na konferencję PLNOG — otrzymają autorzy pierwszych sześciu poprawnych odpowiedzi. Pozostałych zapraszamy do rejestracji z kodem rabatowym "dobreprogramy". O wynikach konkursu poinformujemy w aktualizacji do newsa.

Warto zwrócić uwagę, że w tym roku następnego dnia po konferencji PLNOG, również w Krakowie, zorganizowana zostanie pierwsza edycja EURONOG — podobnego wydarzenia na skalę europejską. Kolejne edycje będą odbywać się w różnych miastach Europy. Więcej informacji o konferencji oraz rejestracji można znaleźć na stronie internetowej spotkania.

Aktualizacja, 28.06.2011 17:45

Dziękujemy wszystkim za udział w naszym minikonkursie, mamy już sześciu zwycięzców których zapraszamy do bezpłatnego udziału w konferencji PLNOG. Z każdym skontaktujemy się w celu ustalenia dalszych szczegółów.

Pozostaje jeszcze wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi, która brzmi: /64. Taka długość prefiksu jest wymagana, by kolejne 64-bity mogły być wykorzystane do automatycznego wygenerowania adresu IPv6 dla klienta na podstawie adresu MAC karty sieciowej. Router-advertisement nie zadziała z prefiksem dłuższym niż /64.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)