Kablówki i operatorzy atakują chmurę, gry na telewizorze popularne już w przyszłym roku?

Kablówki i operatorzy atakują chmurę, gry na telewizorze popularne już w przyszłym roku?

26.09.2012 12:33, aktualizacja: 26.09.2012 17:22

Okazuje się, że japoński producent gier Square Enix mógł trochę się pomylić, wskazując dopiero rok 2015 jako czas upowszechnienia się strumieniowania elektronicznej rozrywki do urządzeń „odbiorczych”, bo amerykańskie sieci kablowe oraz operatorzy telekomunikacyjni już (choć trochę po cichu) przygotowują się do skoku w chmury. Giganci tacy jak AT&T, Verizon Communications Inc., Time Warner Cable Inc. czy Comcast pracują ponoć od jakiegoś czasu, krótszego lub dłuższego, nad własnymi rozwiązaniami, które wejdą w życie w przeciągu kilku miesięcy.

W pewnych przypadkach wstępne testy „przerzucania” gier na telewizory odbywać by się miały jeszcze w tym roku, aby w przyszłym mogły ruszyć pełne oferty, acz niektórzy wyrobią się ze wszystkim dopiero na 2014. Jak zauważają analitycy, każdy ma odbiornik TV, więc otworzenie kolejnej bramy napływu gotówki (a oferowanie wysokiej jakości rozrywki w prosty, łatwy i przystępny dla użytkownika sposób na pewno trafi na podatny grunt) leży zwyczajnie w interesie wielkich rynku. AMD musi się teraz nieźle cieszyć, gdyż dofinansowane przez firmę rozwiązanie CiiNOW wzbudza obecnie, czego się zbytnio nie ukrywa, olbrzymie zainteresowanie.

Obraz

Przyszłość bez konsol, a jedynie z padem w dłoni i ewentualnie małym pudełkiem podczepionym pod telewizor, do którego szybkim łączem strumieniowana będzie gra w jakości HD? Bite są kolejne rekordy przepustowości, więc może warto z myślenia czy? powoli przestawiać się właśnie na kiedy? Chyba nie bez powodu też odwleka się zaprezentowanie nowych urządzeń Microsoftu i Sony. Warto też pamiętać, kto niedawno wykupił przecież Gaikai

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)