Kadu 0.6.6 Beta 2 dla Linuksa

Kadu 0.6.6 Beta 2 dla Linuksa

01.06.2010 12:57

Wydano drugą wersję beta popularnego komunikatora Kadu 0.6.6 dla systemu Linux.

Kadu to jeden z najpopularniejszych klientów sieci Gadu-Gadu dla systemu Linux. Powstał jako projekt wykorzystujący API środowiska graficznego KDE, ale z czasem się od niego uniezależnił i obecnie można go używać na wielu innych systemach uniksopodobnych - takich jak Mac OS. Jest to w pełni funkcjonalny komunikator wyposażony w obsługę konferencji, animowanych emotikonów, powiadomień dźwiękowych, przesyłania plików, wysyłania wiadomości SMS oraz szyfrowania pogawędek przy użyciu OpenSSL.

Jak informują autorzy, druga beta ukazała się nieco później, niż pierwotnie zakładano. Wprowadzono w niej za to szereg poprawek i ulepszeń mających zwiększyć stabilność komunikatora. Zmiany pojawiły się m.in. w obsłudze Jabbera (dodano kod do obsługi URL), odtwarzacza i Tlenu czy w interfejsie graficznym. Naprawiono skalowanie i wyświetlanie awatarów, rozmiar ikon w zasobniku systemowym, dodano też możliwość ukrywania nazwy konta w trybie prostym. Najnowsze Kadu zawiera także poprawioną aktywację zminimalizowanych okien, jak również zaznaczanie wyszukiwanego tekstu w oknie historii rozmów. Pełna lista wprowadzonych zmian dostępna jest na stronach forum Kadu.

Komunikator Kadu 0.6.6 Beta 2 dla systemu Linux można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Komunikatory internetowe. Jest to oczywiście nadal wydanie niestabilne. Z naszego vortalu pobrać można także najnowszą stabilną wersję 0.6.5.4 wydaną w lutym. Dostępna jest również stabilna wersja komunikatora dla systemu Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)