Kalendarz Google: nowy wygląd Material Design może testować każdy

Kalendarz Google: nowy wygląd Material Design może testować każdy

Kalendarz Google: nowy wygląd Material Design może testować każdy
18.10.2017 09:34

Użytkownicy Kalendarza Google po latach doczekali się nowego wyglądu aplikacji webowej. Kalendarz był jednym z ostatnich produktów firmy, który pod względem budowy interfejsu i jego wyglądu wyznawał standardy bliższe pierwszej dekadzie XX wieku. To się właśnie zmienia, a z nowego wylądu Kalendarza, mimo że nie jest on na razie dostępny w wersji stabilnej, może korzystać każdy.

350205685440669633

Jak zauważa Corvin Davenport, aby rozpocząć korzystanie z nowego Kalendarza Google, należy do niego przejść poprzez link z parametrem ?new_calendar_optin=true. Wówczas wymuszone zostanie wyświetlenie przycisku pozwalającego na wyświetlanie nowego interfejsu. Warto jednak zauważyć, że po powrocie do korzystania z Kalendarza pod zwyczajnym adresem, zachowany zostanie dotychczasowy wygląd.

350205685440800705

Kalendarz Google w Material Design to bynajmniej nie tylko kosmetyczne poprawki wyglądu i animacje, które mają wpłynąć pozytywnie na wrażenia użytkownika. Otrzymuje on także nowe możliwości, jak na przykład formatowanie tekstu i osadzanie linków w zaproszenaich, czy – co zapowiada się na naprawdę przydatną funkcję – możliwość przeglądania widoku dnia z różnych kalendarzy obok siebie, w czytelnych kolumnach. Możliwości nowej funkcji prezentuje poniższa animacja.

Dobrze zapowiada się także menu Znajdź czas. Po utworzeniu wydarzenia, możliwe jest nie tylko określenie jego daty. Użytkownik ma także dostęp do menu, które w czytelnym podglądzie umożliwi mu przejrzenie planu na inne terminy i – jeśli sprawa nie wymaga pośpiechu – upchnięcie jej w grafiku. Nie jest jeszcze jasne, kiedy nowy Kalendarz Google będzie dostępny dla wszystkich, warto jednak na niego czekać – nie tyle ze względu na ładny wygląd, co na nowy ergonomiczny interfejs i przydatne nowe funkcje.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)