Karateka powróci w listopadzie

Karateka powróci w listopadzie

02.10.2012 10:46

Historia gier w pewien sposób zatacza koło. Zaczęło się od restartów znanych serii, potem pojawiła się moda na podciąganie starych hitów do współczesnych standardów, a przy okazji sięga się teraz coraz bardziej w przeszłość i przywraca stopniowo na łono społeczeństwa produkcje uznawane za legendarne. Jordan Mechner, twórca Prince of Persia, od dawna myślał o nowym Karatece, czyli kontynuacji gry sprzed 28 lat. Dostaniemy ją w listopadzie.

Obraz

Oczywiście nie chodzi już o poruszanie się zbitką pikseli, ale w pełni trójwymiarową bijatykę. Ponownie musimy uratować ukochaną księżniczkę Mariko, którą porwał zły wojownik Akuma. Na drodze do jego pokonania staną nam podlegli mu zbirowie. Za stronę graficzną produkcji odpowiada Jeff Matsuda, znany z wielu filmów animowanych (w tym niedawnej serii o Batmanie), zaś muzyczną Christopher Tin — chwalony najbardziej za prace przy Civilization IV. Od strony programistycznej projekt rozwija Liquid Entertainment, nad wszystkim czuwa naturalnie Mechner.

Nowy Karateka pojawi się wyłącznie na konsolach, dawną sztukę walki zaprezentuje za pośrednictwem Xbox Live Arcade oraz PlayStation Network. Jeśli tutaj sobie poradzi, niewykluczone są wersje na inne urządzenia. Przy rozbudzonej nostalgii trudno nie zastanawiać się, co dalej. Może powrót automatowego Popeye'a z 1982 roku?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)