Karty NVIDIA GeForce RTX 30 podobno będą już w połowie maja

Karty NVIDIA GeForce RTX 30 podobno będą już w połowie maja

Karty NVIDIA GeForce RTX 30 podobno będą już w połowie maja
Źródło zdjęć: © Getty Images
Karolina Kowasz
29.04.2021 11:49

Osoby czekające na nowe karty Nvidia GeForce RTX 30 mają powody do radości. Nowe procesory graficzne z serii LHR (Lite Hash Rate) pojawią się na rynku już w połowie maja.

Górnicy kryptowalut na pewno nie ucieszą się na wieść, że nowe układy GAxx2 zostaną wyposażone w ogranicznik kopania kryptowalut. Na tym jednak nie koniec, bowiem zgodnie z informacjami przekazanymi przez VideoCardz, karty otrzymają także obsługę Resizable BAR bez konieczności aktualizacji vBIOS.

Dla uściślenia dodajmy, że Resizable BAR to technologia interfejsu PCI Express. Jest szczególnie istotna dla graczy, bowiem gdy ci poruszają się po świecie w grze, pamięć GPU (VRAM) nieustannie przenosi tekstury, shadery i geometrię za pośrednictwem wielu małych procesorów CPU do GPU.

Roadmapa nadchodzących kart z serii RTX
Roadmapa nadchodzących kart z serii RTX© VideoCardz

Nvidia wcześniej donosiła, że nie planuje ograniczenia wydajności wydobywania kryptowalut w przypadku kart, które już są na rynku. Jak widać jednak tego rodzaju zapowiedzi nie dotyczą procesorów graficznych, które dopiero się na nim pojawią. Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju ruch ze strony firmy jest dosyć niebezpieczny, ze względu na ogromne zainteresowanie kryptogórników, stanowiących bardzo dużą grupę nabywczą.

Widać jednak, że tym razem Nvidia chce trafić ze swoim produktem prosto do graczy i to im zadedykować nową serię. Procesory graficzne GeForce RTX 30 mają dostać funkcję ochrony przed kopaniem kryptowalut. Firma zapowiada, że nie będzie on w żaden sposób do obejścia przez kryptogórników. Nvidia nie podała jednak w jaki konkretnie sposób planuje zmniejszyć wydajność kopania kryptowalut za pomocą nowych kart.

Sprzedaż nowych kart od Nvidii miałaby ruszyć w połowie maja. Można więc się spodziewać, że do pierwszych konsumentów trafią one już w czerwcu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)