Katalog aplikacji dla Palma daleko w tyle

Katalog aplikacji dla Palma daleko w tyle

04.01.2010 11:57

Użytkownicy Palma Pre i Palma Pixi w nowym roku korzystają już z ponad tysiąca programów dostępnych dla ich smartphone’ów. Jeszcze 31 grudnia z Palm App Catalog, internetowego sklepu wzorowanego na App Store Apple’a, można było ściągnąć 946 programów i gier. W ciągu paru godzin liczba ta wzrosła do tysiąca.

W porównaniu do podobnych sklepów, Palm App Catalog wypada jednak dość słabo. Usługa, która ruszyła w czerwcu zeszłego roku przegrywa nie tylko z App Store zaopatrującym w programy i gry telefony iPhone, ale także z Android Market. W analogicznym czasie w sklepie Apple pojawiło się około 15 tysięcy aplikacji (obecnie 140 tys.). Dla telefonów z zainstalowanym systemem Android dostępnych jest obecnie 16 tys. programów. Gorzej od Palm App Catalog prezentuje się jedynie Windows Marketplace for Mobile - ale ruszył on dopiero 9 grudnia. W sklepie Microsoftu w dniu otwarcia można było kupić 246 aplikacji.

Tak mała ilość programów dostępnych dla telefonów Palm może wiązać się z problemami jakie mieli deweloperzy. Początkowo Palm nie umożliwił wszystkim dostępu do Mojo SDK, pakietu niezbędnego do programowania dla smartphone’ów firmy. Innym powodem małej ilości programów dostępnych dla smartphone’ów Palma może być słaba sprzedaż telefonu. Według firmy ChangeWave Research, Palm ma obecnie 7% udziału w rynku smartphone’ów. Jest wprawdzie na trzecim miejscu, ale jego konkurenci, iPhone i BlackBerry osiągają 30-40% udziału.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)