Katedrę Notre-Dame wkrótce zobaczymy w VR. Ubisoft udostępnia zapowiedź

Katedrę Notre-Dame wkrótce zobaczymy w VR. Ubisoft udostępnia zapowiedź

Katedra Notre-Dame ma zostać odbudowana w ciągu 5 lat /Fot. Shutterstock
Katedra Notre-Dame ma zostać odbudowana w ciągu 5 lat /Fot. Shutterstock
Arkadiusz Stando
19.04.2020 15:51

Rok po pożarze katedry Notre-Dame w Paryżu, Ubisoft udostępni możliwość zwiedzenia jej w trybie online. Na razie udostępniono jedynie zapowiedź, ale już jest na czym zawiesić oko. W serwisie YouTube opublikowano 360-stopniowe wideo, stworzone na podstawie materiałów z gry Assassin's Creed: Unity.

Ubiegłoroczny pożar katedry Notre-Dame w Paryżu był wielką katastrofą. Relacje z pożarów śledzono na całym świecie. W sieci szybko pojawiły się zbiórki pieniędzy na odbudowę jednej z najbardziej rozpoznawalnych budowli świata. Swojego wsparcia finansowego udzieliła również firma Ubisoft, przekazując 500 tysięcy Euro..

W dniu rocznicy pożaru, prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział, że zgodnie z pierwotnym planem, obudowa katedry zajmie 5 lat. Turyści będą musieli zatem poczekać z wizytą, o ile do tego czasu podróżowanie będzie możliwe. Teraz pozostaje nacieszyć oko materiałem udostępnionym przez Ubisoft.

Wkrótce Notre-Dame w VR, póki co mamy zwiastun

360-stopniowe wideo jest dostępne w rozdzielczości 4K. Pokazuje katedrę zarówno od wnętrza jak i z zewnątrz, a także z perspektywy lotu balonem. Zespół Ubisoftu opracował je na podstawie wizerunku budowli w grze Assassins Creed: Unity.

Wideo w pełnej wersji było wcześniej dostępne do obejrzenia jedynie w siedzibie UNESCO w Paryżu. Ubisoft nie poinformował, kiedy otrzymamy do niej dostęp. Pełna wersja pozwala na zwiedzanie całej budowli, a nie tylko obracanie ekranu, jak w przypadku zapowiedzi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)