Każda tania Nokia dostanie WhatsAppa. To krok naprzód dla KaiOS

Każda tania Nokia dostanie WhatsAppa. To krok naprzód dla KaiOS

Każda tania Nokia dostanie WhatsAppa. To krok naprzód dla KaiOS
Każda tania Nokia dostanie WhatsAppa. To krok naprzód dla KaiOS
22.07.2019 18:58, aktualizacja: 22.07.2019 20:58

Pamiętasz Nokię z „Matrixa”? Dzięki tej roli telefon zapisał się w popkulturze, a kształtu zbliżonego do banana nie sposób pomylić. HMD Global, właściciel marki Nokia, wskrzesił banana, ale Nokia 8110 4G trafiła na rynek bez jednej z najważniejszych aplikacji – komunikatora WhatsApp. HMD już nie popełni tego błędu.

Nokia 8110 4G działa pod kontrolą systemu KaiOS, co stawia ją między smartfonami i prostymi telefonami komórkowymi. KaiOS to lekki system, któremu wystarczy 256 lub 512 MB RAM-u, dzięki czemu telefony z nim nie są drogie. Przy tym można dla niego tworzyć aplikacje i instalować je ze sklepu.

Komunikator WhatsApp to aplikacja niezbędna w wielu krajach. Korzysta z niego 1,5 miliarda osób, co stawia go na pierwszym miejscu pod względem popularności. Można go używać na bananowej Nokii 8110 4G, ale nie zawsze tak było. WhatsAppa zainstalowała dopiero aktualizacja v15.

Każda Nokia z KaiOS dostanie WhatsAppa

To była dobra decyzja. HMD obiecuje, że WhatsApp będzie fabrycznie zainstalowany na każdej Nokii z KaiOS. Aplikacja zostanie udostępniona w nadchodzącym kwartale. Komunikator będzie działał na Nokiach z 512 i 256 MB RAM-u.

To świetna wiadomość, jeśli szukasz prostszego, taniego telefonu, ale jednak chcesz mieć dostęp do popularnego komunikatora. Jeśli nie odpowiada ci banan, możesz poczekać na premierę kolejnego modelu z KaiOS. Niebawem na rynek wejdzie Nokia TA-1177.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)