KB980350, czyli nasza cegiełka do SQL Servera

KB980350, czyli nasza cegiełka do SQL Servera

Wojciech Kowasz
16.07.2010 17:32, aktualizacja: 16.07.2010 17:45

Jakiś czas temu przy okazji prac programistycznych na dobrychprogramach odkryliśmy błąd w oprogramowaniu bazodanowym Microsoft SQL Server 2008, które obsługuje bazy danych nie tylko naszego vortalu, ale także naszych pozostałych serwisów: TechIT, Gamikaze i innych towarzyszących im usług.

Błąd dotyczył funkcji wyszukiwania pełnotekstowego, które w większości przypadków zwracało niepełną listę wynikow - szukane było tylko słowo dokładnie we wpisanej formie, a dane powinny być także przeszukiwane pod kątem wszystkich form fleksyjnych wpisanego słowa (np. wpisując "system" powinniśmy otrzymać wyniki zawierające słowa "system", ale także "systemem", "systemowi" i tak dalej). Problem był poważny - wpisując w wyszukiwarce "Opera" oczekiwalibyśmy znalezienia informacji "Co nowego w Operze 10.60?". Niestety tego newsa nie otrzymywaliśmy.

Korzystając z posiadanej subskrypcji TechNetu zgłosiliśmy problem do pomocy technicznej Microsoftu, za którą standardowo (jeśli nie jest się subskrybentem) trzeba naprawdę słono zapłacić - ponad tysiąc złotych za incydent. Na szczęście gdy okazuje się, że problem leży po stronie Microsoftu, płacić nie trzeba. Współpraca z inżynierami SQL Servera i pomocą techniczną w działach rozproszonych praktycznie na całym świecie była dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem, szkoda tylko że tak długim. Współpracowaliśmy również z polską firmą, która tworzy dla Microsoftu polskie biblioteki językowe do wyszukiwarki. Bardziej szczegółowo opisujemy te tematy na łamach TechIT. Pierwszy materiał pojawił się już w styczniu, gdy problem został zgłoszony. Teraz zainteresowanym polecamy lekturę małego podsumowania opublikowanego przy okazji ostatecznego zakończenia sprawy i wydania artykułu KB980350 ze stosowną poprawką.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)