KDE 4.7 coraz bliżej

KDE 4.7 coraz bliżej

26.05.2011 14:15, aktualizacja: 26.05.2011 18:06

Udostępniona została wersja 4.7 beta (4.6.80) KDE Software Compilation. Wydanie będzie obejmować nowe wersje środowisk graficznych — Plasma Desktop i Plasma Netbook — kolekcję aplikacji i platformę KDE.

Najbardziej widoczną zmianą w tej wersji oprogramowania jest poprawa wydajności menedżera okien KWin i lepsza obsługa urządzeń mobilnych. Ponadto Dolphin — domyślny menedżer plików KDE — otrzymał nowy, bardziej elegancki interfejs, a menedżer logowania w tej wersji lepiej współpracuje z bootloaderem GRUB 2, który jest domyślny w wielu dystrybucjach Linuksa. Twórcy dokonali również wielu drobnych zmian w aplikacjach wchodzących w skład KDE SC, na przykład w Marble — aplikacji edukacyjnej przypominającej Google Earth, edytorze Kate, terminalu Konsole, oraz w wyglądzie ikon i motywów. Warto zauważyć, że w tej wersji nie znaleziono blokujących kolejne wydanie błędów. Wydanie stabilnej wersji KDE 4.7 zaplanowane zostało na 27 lipca.

Kompletna lista aplikacji, w których zostały wniesione poprawki, znajduje się na oficjalnej stronie KDE. Można stamtąd również pobrać kod źródłowy środowisk i programów. Oficjalne pakiety binarne dostępne są na razie dla Gentoo i openSUSE.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)