Kindle podbija świat. Czy od teraz przysięgi będą składane na e-booki?

Kindle podbija świat. Czy od teraz przysięgi będą składane na e-booki?

Kindle podbija świat. Czy od teraz przysięgi będą składane na e-booki?
Karolina Kowasz
03.06.2014 13:47

Suzi LeVine, nowa ambasador Stanów Zjednoczonych w Szwajcarii i Liechtensteinie, zaskoczyła ostatnio cały świat swoją przysięgą. Przysięga tradycyjnie, polega na położeniu ręki na konstytucji i wypowiedzeniu odpowiednich słów. Tym razem w roli książki wystąpił czytnik Kindle Touch w okładce firmy Amazon.

Źródło: https://twitter.com/USAinUK/
Źródło: https://twitter.com/USAinUK/

Widoczne powyżej zdjęcie pokazujące czytnik i dłoń nowej ambasador USA opublikowała amerykańska ambasada w Wielkiej Brytanii, ujęcie prezentujące szerszą perspektywę można znaleźć na kanale Białego Domu na Twitterze. Ciekawostką jest także strona, na której został otwarty e-book z Konstytucją. Do przysięgi LeVine została wybrana strona z dziewiętnastą poprawką, która przyznała w 1920 roku prawa wyborcze kobietom. Sama przysięgająca stwierdziła, że to bardzo trafny wybór i jest nim zachwycona.

Można się burzyć, że świat wywraca się do góry nogami, ale, w sumie, dlaczego? Konstytucja nie jest kawałkiem papieru. Ustawa zasadnicza jest symbolem, na który składana jest przysięga, a jej przeniesienie na czytnik e-booków to jego unowocześnienie, które w żaden sposób nie wpływa na jakość i szczerość wypowiadanych przez pani ambasador słów. Poza tym chyba każdy przyzna, że łatwiej na taką uroczystość zabrać lekkiego Kindle'a, niż całą Konstytucję ze wszystkimi poprawkami czy elegancko wydaną papierową Biblię...

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)