Klawiatura ekranowa jest jednym z zagrożeń dla stanu konta

Klawiatura ekranowa jest jednym z zagrożeń dla stanu konta

Klawiatura ekranowa jest jednym z zagrożeń dla stanu konta
27.08.2013 15:16, aktualizacja: 27.08.2013 16:36

Do takiego właśnie wniosku doszli analitycy z brytyjskiego Financial Conduct Authority, którzy zbadali pułapki czyhające na użytkowników bankowości mobilnej. Skomplikowane, wymagające precyzji klawiatury urządzeń o niedużych ekranach są słabym punktem, gdyż bardzo łatwo się na nich pomylić. FCA zaleca więc, aby zawsze sprawdzić poprawność wpisanych danych, aby uniknąć przykrych niespodzianek. W miarę możliwości lepiej nie korzystać z bankowości mobilnej (a w zasadzie jakiejkolwiek) w nocy, kiedy spada zdolność koncentracji. Jednym z istotnych czynników, które mogą wpłynąć negatywnie na stan naszego konta, jest również niezrozumienie działania aplikacji lub brak obeznania z wykorzystywanymi technologiami.

350040822550587329

Analitycy zwrócili także uwagę na to, że klienci banków obawiają się także problemów z infrastrukturą bankową oraz wirusów. Najwięcej strachu budzi możliwość instalacji wirusa na urządzeniu, z którego korzystamy do obsługi kont bankowych, a który wykradnie nasze dane i da dostęp do konta złodziejom.

Te wnioski do dopiero wstęp do raportu, który będzie gotów na początku przyszłego roku. FCA obserwuje dynamiczny rozwój bankowości mobilnej i bada zjawiska z nią związane, aby opracować szczegółowe wytyczne dla autorów aplikacji bankowych. Chodzi oczywiście o znalezienie jak najlepszych metod ochrony klientów, czy to przed przestępcami, czy to przed błędami, które sami mogą popełnić.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)