Klawiatura ekranowa jest jednym z zagrożeń dla stanu konta

Klawiatura ekranowa jest jednym z zagrożeń dla stanu konta
27.08.2013 15:16
Klawiatura ekranowa jest jednym z zagrożeń dla stanu konta

Do takiego właśnie wniosku doszli analitycy z brytyjskiego Financial Conduct Authority, którzy zbadali pułapki czyhające na użytkowników bankowości mobilnej. Skomplikowane, wymagające precyzji klawiatury urządzeń o niedużych ekranach są słabym punktem, gdyż bardzo łatwo się na nich pomylić. FCA zaleca więc, aby zawsze sprawdzić poprawność wpisanych danych, aby uniknąć przykrych niespodzianek. W miarę możliwości lepiej nie korzystać z bankowości mobilnej (a w zasadzie jakiejkolwiek) w nocy, kiedy spada zdolność koncentracji. Jednym z istotnych czynników, które mogą wpłynąć negatywnie na stan naszego konta, jest również niezrozumienie działania aplikacji lub brak obeznania z wykorzystywanymi technologiami.

350040822550587329

Analitycy zwrócili także uwagę na to, że klienci banków obawiają się także problemów z infrastrukturą bankową oraz wirusów. Najwięcej strachu budzi możliwość instalacji wirusa na urządzeniu, z którego korzystamy do obsługi kont bankowych, a który wykradnie nasze dane i da dostęp do konta złodziejom.

Te wnioski do dopiero wstęp do raportu, który będzie gotów na początku przyszłego roku. FCA obserwuje dynamiczny rozwój bankowości mobilnej i bada zjawiska z nią związane, aby opracować szczegółowe wytyczne dla autorów aplikacji bankowych. Chodzi oczywiście o znalezienie jak najlepszych metod ochrony klientów, czy to przed przestępcami, czy to przed błędami, które sami mogą popełnić.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)