Klienci UPC mogą korzystać już z 600 tys. bezpłatnych hotspotów

Klienci UPC mogą korzystać już z 600 tys. bezpłatnych hotspotów

Klienci UPC mogą korzystać już z 600 tys. bezpłatnych hotspotów
02.07.2014 16:20

UPC oprócz poszerzania swojej oferty poprzez wprowadzanie takich usług jak Horizon TV, stawia też na rozwój kluczowych dla swojego biznesu rozwiązań. UPC Wi-Free, czyli usługa pozwalająca udostępnić Wi-Fi ze swojego routera innym abonentom, cieszy się coraz większą popularnością. Liczba bezpłatnych hotspotów wynosi już około 600 tysięcy. Niebawem klienci firmy będą mogli korzystać z hotspotów UPC również w innych krajach.

Obraz

Dostęp do UPC Wi-Free mają Ci klienci, którzy dysponują prędkością pobierania co najmniej 30 Mb/s. Z darmowego Internetu skorzystać możemy z dowolnego urządzenia posiadającego moduł Wi-Fi, na którym zostało skonfigurowane odpowiednie połączenie. Do zalogowania się musimy użyć loginu do systemu Moje UPC, a jako hasło służy numer PESEL klienta, lub co jest znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem, indywidualne hasło zdefiniowane w systemie Moje UPC. Natomiast osoby, które chcą udostępnić własne połączenie w ramach UPC Wi-Free muszą korzystać z Internetu o prędkości powyżej 30 Mb/s oraz posiadać odpowiedni modem: modele Thomson TWG 870, Technicolor TC 7200 lub Cisco EPC 3925.

Operator obiecuje, że sieć UPC Wi-Free jest bezpieczna, korzystanie z niej będzie niewidoczne dla innych osób, a użytkownicy nie mają dostępu do domowej sieci osoby udostępniającej połączenie. Modem rozgłasza dwie oddzielne sieci, które są od siebie izolowane.

Jeśli Wi-Free nadal będzie się rozwijało, a dostęp do darmowego połączenia dla klientów UPC Polska nie będzie ograniczony tylko do wybranych miejsc, to ta usługa może okazać się bardzo dobrą alternatywą wobec bezprzewodowego Internetu od operatorów telefonii komórkowej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)