Kochasz Comic Sans? Pomóż mu przetrwać, wspierając Comic Neue

Strona głównaKochasz Comic Sans? Pomóż mu przetrwać, wspierając Comic Neue
16.05.2014 15:27
Kochasz Comic Sans? Pomóż mu przetrwać, wspierając Comic Neue

Comic Sans jest chyba najczęściej obgadywanym fontem świata. Font, który najczęściej używany jest przez gimnazjalistki chcące uchodzić za urocze oraz kiepskich grafików, nie posiada znaków typowych dla rozmaitych języków świata, jak chociażby niemiecki, co jednak rzadko komukolwiek przeszkadza. Znalazła się jednak grupa fanów Comic Sansa, którzy chcą go uratować i dodać do niego kolejne nietypowe symbole.

350108262143846337

Pomysłodawca projektu, Craig Rozynski, sam przyznaje, że Comic Sans nie został stworzony do bycia najpowszechniejszym krojem na świecie. Marzy on jednak, by jego nowa wersja, Comic Neue, została fontem, który będzie swobodnie używany nawet przez typograficznych bystrzaków. Uważa on swoje dzieło za doskonałe do wszystkiego, nawet do pisania nią biurowych notatek.

Rozynski zdecydował się ruszyć z projektem i twitnąć o nim 200 obserwującym go osobom. Podobno odzew Internautów zaskoczył go całkowicie, zaś pomysł uzyskał światowy rozgłos, nawet w rozmaitych mediach. Craig jest pewien, że świat chce tej czcionki. Być może jest w tym ziarnko prawdy, jeżeli za całokształt ludzkości obierzemy sobie ludzi pozbawionych zmysłu estetyki.

Jeżeli z jakiegoś powodu chcecie wesprzeć ten szalony projekt, to możecie to zrobić na Kickstarterze. Więcej na temat fontu znajdziecie na jej oficjalnej stronie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)