Kolejna aktualizacja Androida pod koniec roku

Kolejna aktualizacja Androida pod koniec roku

20.05.2010 14:42

Jeszcze nie odbyła się premiera Androida 2.2, a już zapowiedziano datę wprowadzenia kolejnej jego wersji. Będzie nosiła nazwę kodową Pierniczek (Gingerbread) i pojawi się w czwartym kwartale tego roku.

Całkiem prawdopodobne, że podczas dzisiejszej konferencji I/O dla deweloperów Google wprowadzi aktualizację dla swojego systemu Android. Oprogramowanie 2.2 o nazwie Froyo ma bazować na jądrze Linuksa w wersji 2.6.32, dzięki czemu będzie lepiej wykorzystywać dostępną w telefonie pamięć RAM. Ponadto mobilny system Google dorobi się radia FM i nie będzie już miał problemów z ekranem dotykowym. Jednak chyba najbardziej oczekiwaną nowością jest obsługa Flasha, o której pracownicy firmy wspominali wcześniej. Google zdradził też parę informacji na temat kolejnego wydania Adroida.

Następna aktualizacja oprogramowania ma pojawić się pod koniec tego roku i nosić nazwę kodową Pierniczek. Jak dotąd Google wszystkim wersjom Androida nadaje imiona związane z produktami spożywczymi. Nie wiadomo jeszcze jakim numerem Pierniczek zostanie oznaczony. Kolejna wersja Androida będzie obsługiwała format WebM, który ma wprowadzić w Internecie otwarty format wideo o wysokiej jakości na użytek HTML5. WebM będzie zawierał kodek VP8 udostępniony na zasadzie wolnej licencji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)