Kolejna aktualizacja dla Nokii N9

Kolejna aktualizacja dla Nokii N9

27.02.2012 16:02, aktualizacja: 28.02.2012 04:39

Dzisiejszy dzień odbfituje w nowości od Nokii. O nowych telefonach i aplikacjach, zaprezentowanych w Barcelonie podczas Mobile World Congress, już pisaliśmy. To jednak nie wszystko — dziś została udostępniona również kolejna, duża aktualizacja dla systemu MeeGo Harmattan, pod którego kontrolną pracuje Nokia N9.

Aktualizacja oznaczona jest numerem PR 1.2 (30.2012.07-1) i wprowadza najwięcej nowości od premiery Nokii N9. System został wzbogacony m.in. o wsparcie dla wideorozmów, udostępnianie multimediów (wideo, muzyki, zdjęć) przez DLNA, możliwość tworzenia folderów w menu głównym, obsługę kont Dropbox, rozszerzone kopiuj/wklej, obsługę profili kolorów, nowe powiadomienia na ekranie blokady, informacje o nowych wersjach programów pobranych z Nokia Store oraz cały szereg innych pożytecznych drobiazgów takich jak np. przyciemnianie ekranu podczas zamykania aplikacji przesunięciem w dół.

Nowości nie ominęły oczywiście i systemowych aplikacji. W Aparacie pojawił się np. szybki dostęp do ustawień „lampy błyskowej”, linie pomocnicze, opóźnienie wyzwolenia migawki przy fotografowaniu, tryb seryjny, rozpoznawanie twarzy połączone z tagowaniem, a także możliwość doświetlania sceny diodą LED podczas filmowania. W Galerii znajdziemy możliwość zaznaczania i udostępnia wielu obrazków na raz, a także podstawową edycję wideo. Muzyka daje teraz możliwość tworzenia playlist i kasowania plików bezpośrednio z poziomu odtwarzacza. Z kolei w Poczcie pojawiło się wątkowanie maili oraz opcja wyszukiwania dla Microsoft Exchange.

Dużo nowych opcji wprowadzono w Nawigacji. Pojawiła się m.in. opcja wyświetlania dodatkowych warstw mapy (m.in. ulubionych), informacji o ograniczeniach prędkości, wybrania typów dróg jakimi chcemy się poruszać (autostrady, drogi płatne itd.), można też wybrać dodatkowy głos nawigacji. Zmiany dotknęły także inne aplikacje — poprawiono m.in. klienty Facebooka i Twittera, w aplikacji Internet (przeglądarka systemowa) jest teraz pełny podgląd przeglądanych stron. Poprawiono również szereg błędów, w tym 122 zgłoszone przez użytkowników w publicznym bugtrackerze. To oczywiście bardzo skrócona lista nowości. Więcej zmian można znaleźć na moim blogu.

Warto dodać, że to nie jedyne nowości w kontekście MeeGo. W ostatnich dniach oficjalnie wydane zostały przeglądarki Opera Mobile i Firefox, zapowiedziano również wsparcie dla Adobe Flash oraz kolejną aktualizację do systemu, oznaczoną numerem PR 1.3. Systemu, który jak się wydawało został skazany przez prezesa Nokii, Stephena Elopa na odejście w niebyt. Tymczasem wygląda na to, że ma się on coraz lepiej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)