Kolejna awaria w Cloudflare. Nie działał Discord, Down Detector i Chomikuj.pl (aktualizacja)

Kolejna awaria w Cloudflare. Nie działał Discord, Down Detector i Chomikuj.pl (aktualizacja)

(Wikimedia Commons / Microhostcloud)
(Wikimedia Commons / Microhostcloud)
02.07.2019 16:59, aktualizacja: 03.07.2019 18:43

Cloudflare, jeden z głównych operatorów łączy internetowych, ma poważne problemy. Wielu użytkowników nie jest w stanie skorzystać z komunikatora Discord, strony Down Detector z raportami awarii, Chomikuj.pl i innymi usługami, korzystającymi z infrastruktury Cloudflare.

Przyczyna awarii nie jest jeszcze znana. Strona wsparcia Cloudflare informuje jedynie, że obecnie można zaobserwować problemy z wydajnością sieci. Klienci mogą zobaczyć błąd „502”, gdy próbują połączyć się z infrastrukturą Cloudflare. Problemy można zaobserwować także w Polsce.

Matthew Prince, CEO Cloudflare, powiadomił o awarii na Twitterze. Cloudflare szybko wprowadził odpowiednie poprawki i monitoruje efekty. Wygląda na to, że wszystko już wróciło do normy, ale operator jeszcze nie informuje o zażegnaniu problemów. Nie informuje też o przyczynie awarii.

8 dni bez awarii

Ostatnia większa awaria w Cloudflare miała miejsce zaledwie 8 dni temu. Sieć operatora nie była dostępna przez godzinę i 42 minuty. Wtedy jednak nie była to wina operatora – systemy działały normalnie, ale ruch nie był kierowany do niektórych domen. Doszło do zakłócenia tras BGP. Cloudflare obwinił wtedy amerykański Verizon, który przyjął i rozpowszechnił ogromny zestaw błędnych tras. Lokalne utrudnienie urosło przez to do rangi globalnej awarii.

W podobnej sytuacji spora część ruchu przechodziła przez Chiny. Specjaliści podejrzewają, że tamta awaria była kontrolowana.

[h2]Aktualizacja, 02.07.2019, 18:16 – winne złe wdrożenie[/h2]Sieć Cloudflare nie działała prawidłowo przez 30 minut. Nie był to atak. Cloudflare znalazł już przyczynę awarii – ogromne, paraliżujące skoki obciążenia procesorów.

Przyczyną były nieprawidłowości we wdrożeniu nowego oprogramowania. Przywrócenie go do starszej wersji naprawiło awarię.

Cloudflare bada szczegóły wdrożenia i gdy tylko skończy, opublikuje pełny raport.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)