Kolejna beta Chrome OS wydana - wkrótce wersja stabilna

Kolejna beta Chrome OS wydana - wkrótce wersja stabilna

17.05.2011 12:12

Google wydał kolejną wersję beta (R12) swojego systemu operacyjnego Chrome OS. Wśród nowości pojawiło się między innymi 12 wydanie przeglądarki Chrome.

System firmy Google jest coraz bliżej szerokiego wprowadzenia do sprzedaży. Będzie ono miało miejsce 15 czerwca, kiedy to ruszy sprzedaż netbooków z Chrome OS. Na razie Google wprowadza ostatnie poprawki do systemu - zgodnie z zapowiedziami z niedawnej konferencji I/O 2011 w San Francisco. Jak czytamy na blogu firmy, w kolejnej becie Chrome OS wprowadzono wersję rozwojową przeglądarki internetowej Chrome 12. Odświeżono wygląd programu, pojawiły się też ułatwienia w dostępie do sieci Wi-Fi i 3G. Poprawiono automatyczną aktualizację, optymalizację GTalka czy narzędzia do obsługi zasilania netbooka.

Poza tym zaktualizowano obsługę gładzika, odświeżony został również Flash Player. Pojawiło się sporo poprawek dotyczących stabilności i funkcjonalności systemu. W najnowszym wydaniu Chrome OS wprowadzono też kilka aktualizacji dotyczących bezpieczeństwa oprogramowania. Google opublikował również listę 5 znanych błędów, które mogą nadal występować w Chrome OS. Wśród nich znalazł się problem z obsługą gry Angry Birds, która niedawno została wydana dla Chrome Web Store. W najbliższym czasie firma skupi się na wyeliminowaniu wykrytych błędów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)