Kolejna Mięta będzie Różą. Pierwsze wiadomości o Linux Mint 17.3

Kolejna Mięta będzie Różą. Pierwsze wiadomości o Linux Mint 17.3

17.09.2015 16:39, aktual.: 17.09.2015 21:37

Ostatnia wersja Linuxa Mint oznaczona numerem 17.2 i nazwą kodową Rafaela została udostępniona pod koniec czerwca. Na blogu dystrybucji pojawiają się już jednak pierwsze wzmianki na temat kolejnej wersji tej cieszącej się coraz większym uznaniem dystrybucji.

Mimo tego, że najpopularniejszym wariantem Minta jest dystrybucja wykorzystująca środowisko graficzne Cinnamon, to rosnącym zainteresowaniem cieszy się również MATE, a częściowo także Xfce. To właśnie dla użytkowników korzystających z tego pulpitu przygotowano istotną nowość. Od wersji 17.3 będą oni mogli wybrać samodzielnie menedżera okien.

Po przejściu do ustawień pulpitu będą oni mogli w wygodny sposób wybrać z kilku preinstalowanych menedżerów: między innymi Metacity, Openbox, Compiz czy Marco. Do uruchomienia menedżera nie trzeba będzie nawet ręcznie restartować sesji poprzez wylogowanie się. Cały proces ma się odbywać natychmiastowo.

Obraz

Jak wiadomo, twórcy Minta mają w zwyczaju nadawać kolejnym wersjom swojego systemu operacyjnego nazwy kodowe będące żeńskimi imionami. Po imionach Betsy, Maya, Qiana, Rebecca i Rafaela kolejna wersja będzie nosić imię Rosa. Można zauważyć, ze to już trzecia dystrybucja, której nazwa rozpoczyna się od litery R. Czyżby twórcy Minta zdecydowali się przyjmować podobną politykę, jak Cannonical w przypadku Ubuntu?

Na blogu dystrybucji, w uzasadnieniu wyboru, nawiązano do szesnastowiecznego wiersza Pierre'a de Ronsarda „Oda do Cassandry”: W 1545 roku Ronsard pisze jeden z najpopularniejszych francuskich wierszy. W “Mignonne, allons voir si la rose” młodość jest efemeryczna, piękna, ale ulotna, jak róża. Trudno jednak stwierdzić czy ten przejaw wrażliwości artystycznej Clementa Lefebvre, szefa zespołu Minta, ma jakikolwiek związek z samym systemem i jego nadchodzącą wersją ;-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)