Kolejna uniwersalna aplikacja trafia na Windowsa 10: tym razem to OneDrive

Kolejna uniwersalna aplikacja trafia na Windowsa 10: tym razem to OneDrive

Kolejna uniwersalna aplikacja trafia na Windowsa 10: tym razem to OneDrive
17.05.2016 16:39, aktualizacja: 18.05.2016 11:50

Koncepcja Universal Windows Platform, która przez miesiące po premierze Windowsa była w dużej mierze teoretyczna, doczekuje się realizacji. Ostatnim tego przejawem było uruchomienie na Windowsie 10 na przykład klasycznego WordPada, dzięki mostowi Centennial. Dziś do Windows Store trafia kolejna uniwersalna pozycja, która stanowi znacznie więcej niż ciekawostkę – dostępna jest już uniwersalna aplikacja OneDrive.

350177240207812545

Oczywiście wciąż możliwe pozostaje korzystanie z usługi cyberschowka za pomocą zsynchronizowanego folderu. Otwartym pozostaje jednak pytanie, czy istnieje jeszcze w ogóle taka konieczność. Dzięki aplikacji zyskujemy bowiem przejrzysty wgląd do cyberschowka, przypomina ona znacznie bardziej przeglądarkową wersję usługi, zbliżone są także mechanizmy działania, np. przesyłanie plików możliwe jest metodą „przeciągnij i upuść”.

Wygodniejsza jest jednak znacznie nawigacja, wciąż trudno przecież porównywać responsywność natywnej aplikacji z tą działającą w środowisku webowym. Aplikacja OneDrive’a wyróżnia się także wygodnym panelem nawigacyjnym umiejscowionym po lewej stronie okna, skąd można zyskać dostęp do materiałów uporządkowanych według następujących kategorii: dokumenty, zdjęcia, ostatnie pliki, udostępnione, użytkownik ma także dostęp do kosza i może przywracać z niego pliki.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W aplikacji brakuje rozbudowanych ustawień, dostępne jest za to wygodne menu udostępniania oraz przekazywania dostępu do schowka kolejnym użytkownikom kont Microsfotu. Nie można także zapomnieć o tym, że nowa aplikacja sprawdzi się znacznie lepiej przede wszystkim na tabletach – elementy interfejsu są na tyle duże i odseparowane, że nie będzie żadnego problemu z obsługą za pomocą interfejsu dotykowego. OneDrive’a to zatem dobry przykład uniwersalnej aplikacji, który znaleźć już można w naszej bazie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)