Kolejna wersja Chrome dla Maków z kilkoma nowościami

15.01.2010 12:08

Wygląda na to, że programiści Google’a poważnie wzięli się do pracy nad przeglądarką Chrome dla Maków. W najnowszej kompilacji deweloperskiej udostępniono kilka interesujących funkcji, w tym menadżer zakładek i coś specjalnie dla polskich użytkowników.

Najnowszy build (4.0.295.0) Chrome dla Maków powinien zainteresować przede wszystkim deweloperów, ale także zwykłych użytkowników. Oprócz standardowych poprawek związanych ze stabilnością i bezpieczeństwem aplikacji pojawił się wreszcie menadżer zakładek. We wcześniejszych wersjach można było jedynie zapisywać strony w zakładkach bez możliwości edytowania. Teraz uległo to zmianie, użytkownik może układać strony w katalogach według własnego pomysłu.

Kolejna zmiana w Chrome to wprowadzenie bardziej zaawansowanej obsługi gestów w touchpadzie. Można m.in. otwierać kolejną stronę za pomocą skrótu CMD + przesunięcie trzema palcami, podobnie z cofaniem się do poprzedniej strony. Dodatkowo do aktualizacji Chrome dołączono menadżera plików cookie, a także - co z pewnością ucieszy polskich użytkowników - funkcję sprawdzania pisowni.

Przeglądarka Chrome przeznaczona dla komputerów firmy Apple jest nadal w wersji beta. Prace nad nią trwają od ponad roku. Jak dotąd jest to najbardziej zaniedbana dystrybucja programu. Chrome dla użytkowników komputerów Apple’a jest daleko w tyle nie tylko za wersją Windows, ale także tą dostępną dla systemu Linux.

Najnowszą wersję deweloperską Chrome 4.0.295 dla Maków można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)