Kolejne blue screeny w Windows 10. Tym razem zawiniła poprawka KB5000802

Kolejny błąd w Windows 10 powoduje BSOD-y /fot. Domena publiczna
Kolejny błąd w Windows 10 powoduje BSOD-y /fot. Domena publiczna
Arkadiusz Stando

11.03.2021 10:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marcowa aktualizacja Windows 10 (KB5000802) powoduje wiele problemów użytkownikom systemu. W ciągu kilkunastu godzin pojawiło się wiele zgłoszeń niebieskich ekranów śmierci podczas próby skorzystania z drukarki. Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o błędach związanych z inną aktualizacją Windows 10.

KB5000802 to jeden z pakietów aktualizacji pobieranych automatycznie dla wersji Windows 10 20H2. Znajdziemy w niej poprawki bezpieczeństwa, a więc stanowi ona wysoki priorytet. Z tego względu u części użytkowników została zainstalowana w pełni automatycznie. Cóż, jak można było się spodziewać, wraz z nią pojawiły się nowe krytyczne błędy, prowadzące do BSOD.

Użytkownicy zgłaszają problem z zawieszającymi się komputerami, a następnie niebieskimi ekranami śmierci, wyświetlającymi kod błędu "APC_INDEX_MISMATCH for win32kfull.sys". Jeden z czytelników serwisu Windows Latest twierdzi, że aktualizacja gryzie się z niektórymi sterownikami drukarek.

"Wydaje mi się, że ta aktualizacja powoduje wyświetlanie niebieskich ekranów podczas drukowania z pomocą sterowników Kyocera Universal Print. Mam już co najmniej 20 potwierdzonych przypadków od 4 różnych klientów, a minęła dopiero godzina" – relacjonuje czytelnik.

Pojawiają się jednak doniesienia o błędach w komputerach z Windows 10 korzystającymi z drukarek innych firm. Oprócz Kyocera, mówi się o Ricoh i Zebra. Błędy wyskakują w momencie, gdy użytkownicy próbują dokonać wydruku. Co więcej, analogiczny problem występuje w przypadku systemów Windows 10 1909 (19H2).

Rozwiązanie? Odinstaluj problematyczną aktualizację Windows 10

Aktualnie jedynym sposobem rozwiązania problemu jest odinstalowanie kłopotliwej poprawki. Aby to zrobić, należy wykonać poniższe kroki:W pasku wyszukiwania wpisz "Windows Update" i kliknij "Ustawienia usługi"Kliknij "Wyświetl historię aktualizacji"Kliknij "Odinstaluj aktualizacje"Znajdź aktualizację "KB5000802", kliknij prawym przyciskiem myszy i "Odinstaluj"

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (316)