Kolejne nienajlepsze wyniki finansowe Nokii

Kolejne nienajlepsze wyniki finansowe Nokii

20.10.2011 15:20, aktualizacja: 21.10.2011 11:10

Nokia zanotowała kolejny trudny kwartał. Zysk operacyjny zmniejszył się aż o 60%, na szczęście wzrosła sprzedaż urządzeń.

Pocieszające jest to, że firma odnotowała nieco niższe straty niż w ubiegłym kwartale. Straty netto za 3 kwartał roku obrachunkowego wyniosły w Nokii 68 mln euro, kiedy analitycy przewidywali, że mogą osiągnąć nawet 229 mln. Przychody spadły natomiast o 13% do 8,98 mld euro. Firma pod wodzą Stephena Elopa nadal radzi sobie źle na rynku, nie jest jednak to już tak tragiczna sytuacja, jak jeszcze niedawno. Akcje Nokii nawet zaczęły nieco wzrastać - przede wszystkim z powodu zbliżającej się konferencji w Londynie. W przyszłym tygodniu podczas Nokia World 2011 Elop i jego zespół mają zaprezentować nową linię smartfonów z systemem Windows Phone. Być może jest to ostatnia deska ratunkowa dla Nokii.

Inwestorzy obecnie wyczekują, jak zostaną przyjęte smartfony z systemem Microsoftu. Według pogłosek, niedługo zaprezentowane zostaną telefony Nokia 800 z systemem Windows Phone Mango. Nokia wycofała się już rozwoju systemu MeeGo, zaś sprzedaż telefonów z Symbianem została wydłużona do 2016 roku. Obecnie firma ze światowego giganta na rynku spadła na trzecią pozycję producenta smartfonów, wyprzedzona w drugim kwartale tego roku przez Apple’a i Samsunga. Jeżeli sprzedaż telefonów z Windows Phone nie okaże się duża, firmę mogą czekać jeszcze większe problemy od obecnych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)