Kolejne nowości w rękach deweloperów: Apple udostępnia drugą betę iOS-a 10

Kolejne nowości w rękach deweloperów: Apple udostępnia drugą betę iOS-a 10

Kolejne nowości w rękach deweloperów: Apple udostępnia drugą betę iOS-a 10
07.07.2016 12:28

Podczas konferencji WWDC bez wątpienia najwięcej informacji udzielono na temat nowej wersji mobilnego systemu Apple, iOS 10. Wówczas też opublikowano pierwszą deweloperską wersję beta, do której trafiła część nowości. Dziś można już testować drugą wersję, która coraz bardziej zbliża system do stanu, jaki zaprezentowano podczas WWDC.

Mniejsze lub większe nowości i zmiany objęły funkcje i interfejs, począwszy od centrum powiadomień. Dostępna jest już prezentowana podczas WWDC możliwość uzyskania dostępu do widżetów w centrum z poziomu ekranu głównego (za pomocą gestu przeciągnięcia w dół), a nieodebrane połączenia zostały przemianowane na Recent, co zapewne zostanie przetłumaczone jako ostatnie czy najnowsze.[img=iOS-10-Messages-App-Store-silver-iPHone-screenshot]Sporo zmian trafiło do komunikatora iMessages, który w iOS-ie 10 zyska mnóstwo nowych funkcji. Apple uruchomiło już w App Store sekcję, gdzie znaleźć można różnorakie rozszerzenia do komunikatora, np. paczki emoji, a w przyszłości pojawi się tam zapewne więcej elementów takich, jak tła czy animacje okna rozmowy. W komunikatorze można także uruchomić tryb pobierania obrazków w niskiej jakości, co dostępne jest w ustawieniach.

Fot. idownloadblog.com
Fot. idownloadblog.com

W nowej becie zmian nie zabrakło także w Apple Music, aplikacji, przez którą Apple było krytykowane przede wszystkim za nieczytelny interfejs. Odtąd dostęp do konkretnych funkcji mocno przebudowano – w menu głównym pojawiła się zapowiedziana na WWDC pozycja Downloaded, gdzie można uzyskać dostęp do całości utworów pobranych na pamięć urządzenia. Ponadto klipy wideo można oglądać na pełnym ekranie, zaś sugestie muzyczne pojawiły się także w widoku albumów.

Fot. idownloadblog.com
Fot. idownloadblog.com

Mniej ważnych nowości jest bez liku, wymienić tu można choćby opcjonalną nową metodę odblokowywania ekranu (rest finger) czy integrację aplikacji Health z deklaracją dawcy organów, co dostępne jest jednak tylko w USA. Trzeba przyznać, że tempo prac jest bardzo szybkie, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę, że pierwszą betę opublikowano przed nieco ponad dwoma tygodniami. Wkrótce możemy spodziewać się zatem pierwszej publicznej bety, a stabilna wersja iOS-a 10 trafi do użytkowników jesienią.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)