Kolejne podejście EA do wykorzystania marki Ultima

Kolejne podejście EA do wykorzystania marki Ultima

12.07.2012 15:13, aktualizacja: 12.07.2012 15:26

Stworzona przez Richarda Garriotta seria gier RPG Ultima zapisała się w historii branży jako jedna z kultowych, nic więc dziwnego, że (zgodnie z najnowszymi trendami) próbuje się do dawnego hitu w jakiś sposób powrócić. Obecnie prawa do marki należą do Electronic Arts, które w 2010 roku wystartowało z przeglądarkowym produktem Lord of Ultima (gra trafiła niedawno do Ubuntu Software Center). Będąc strategią nie zyskał on jednak popularności, pomimo nawiązywania w nazwie do miło wspominanej przeszłości. EA próbuje więc jeszcze raz — z projektem Ultima Forever, stanowiącym przeróbkę Ultimy IV: Quest of the Avatar z 1985 roku.

Gra przygotowywana jest w ramach programu Play 4 Free, czyli podobnie jak chociażby w przypadku Battlefield Heroes w podstawowej formie będzie ona bezpłatna. Czuwające nad nią BioWare zapowiada niezapomniane przeżycie RPG, niemniej ograniczenie klas postaci do wojownika oraz maga, a także wyraźnie przerysowane proporcje bohaterów, zwiastują niestety raczej prosty produkt dla każdego, nie zaś wyjątkowe doświadczenie dla fanów dawnej serii. Znika także Lord British (pseudonim Garriota) jako władca fantastycznej krainy Britannia. Jego miejsce zajmie ponętna Lady British...

Warto nadmienić, że duch prawdziwej Ultimy wciąż żyje w umyśle Richarda Garriotta i ma wielkie szanse powrócić w projekcie zwanym na razie Ultimate RPG, czy też czasem po prostu New Britannia. Portalarium, obecne studio twórcy, uzyskało niedawno finansowanie w wysokości 7 milionów dolarów na dalszy rozwój. Co ciekawe, firma ma zamiar aktywnie wspierać rozwiązanie Zynga Platform, tak mocno promowane przez ojców FarmVille.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)