Kolejne pomysły na nowe rozwiązania w Windows 8

Kolejne pomysły na nowe rozwiązania w Windows 8

03.03.2011 15:20

Do Internetu wyciekły pomysły na rozwiązania w interfejsie użytkownika systemu Windows 8. Microsoft rozważa wprowadzenie inteligentnych notatek i obsługi wielu pulpitów.

Serwis ZDNet dotarł do kilku pomysłów indyjskiego biura Microsoftu dotyczących nowych funkcji, które mogłyby pojawić się w Windowsie 8. Indyjskie biuro proponuje na przykład wprowadzenie zupełnie nowych „żółtych karteczek”. Karteczki miałyby zostać wzbogacone o możliwość tworzenia hiperłącz, a także zintegrowane z kalendarzem powiadomienia. Takie powiadomienia z pewnością przypadłyby do gustu wielu użytkownikom. Kolejne plany obejmują zarządzanie wieloma pulpitami, a także funkcję zbliżoną do Flip 3D, która umożliwia szybkie przełączanie między otwartymi oknami w trybie 3D. W systemie Windows 8 efekt ten byłby dostępny także dla ekranów dotykowych.

Nie są to znaczące zmiany w przygotowywanym systemie, mogą jednak przyczynić się do zwiększenia komfortu użytkownika. To już kolejne informacje o planowanych przez Microsoft zmianach. W niedzielę informowaliśmy o pomyśle na interfejs graficzny, który może zostać wprowadzonych w kolejnych wydaniach Windowsa. Wcześniej pojawiały się wiadomości o głębszej integracji systemu z chmurą obliczeniową. Pod koniec lutego wyciekł też plan wydawniczy Windowsa 8.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (191)