Kolejne reklamy w Windowsie 10: tym razem od Microsoftu oberwał Firefox

Kolejne reklamy w Windowsie 10: tym razem od Microsoftu oberwał Firefox

Kolejne reklamy w Windowsie 10: tym razem od Microsoftu oberwał Firefox
21.11.2016 12:23, aktualizacja: 21.11.2016 12:56

Popularność przeglądarki Google Chrome i wysyp klonów opartych na tych samych silnikach poddaje w wątpliwość to, czy na mocno zróżnicowanym niegdyś rynku przeglądarek jest jeszcze w ogóle miejsce dla oprogramowania, które nie bazuje na Chromium. W takich okolicznościach pojawił się Edge – program dobry, jednak nie na tyle, by przekonać miliony użytkowników przeglądarki Google. Ale Microsoft walczy jak lew.

Oczywiście na swój sposób, który wielokrotnie wykorzystywany był od premiery Windowsa 10, przede wszystkim do promowania kolejnych funkcji i programów stworzonych przez sam Microsoft. Chodzi oczywiście o reklamy: wygląda na to, że korporacji bardzo spodobał się pomysł promowania Edge’a przez sugestie wyświetlane na tacce systemowej. Tak bardzo, że postanowiła go rozwinąć

Na łamach serwisu Reddit opublikowano zrzut z nową reklamą. Dotychczas Microsoft zachęcał do korzystania z Edge’a poprzez wskazówki o darmowych filmach lub grach, ale także poprzez zestawienie energooszczędności Edge’a i Chrome’a, z których zwycięsko wyszedł oczywiście następca Internet Explorera.

Obraz

Teraz dostało się także Firefoksowi, który ma radzić sobie gorzej z malwarem dystrybuowanym z wykorzystaniem socjotechniki. Brzmi znajomo? Dane pochodzą oczywiście z opisywanego przez nas wcześniej badania NSS Labs, w którym Edge rzeczywiście poradził sobie lepiej nie tylko od Firefoksa, ale także od Chrome’a.

Można zatem zakładać, że Microsoft będzie skrupulatnie wykorzystywał każdą przewagę w celu maksymalizacji liczby użytkowników Edge’a, choć ten zresztą broni się sam. W ostatniej kompilacji dla Insiderów przeglądarka została na przykład wzbogacona o czytnik EPUB. Nadal jednak jej udziały w rynku nie przekraczają 5%, a to oznacza, że reklamy dotyczące przewagi Edge’a nad konkurencją mogą z nami zostać na dłużej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)