Kolejne społecznościowe projekty Microsoftu

29.11.2010 11:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Należący do Microsoftu zespół FUSE Labs pracuje nad nowymi projektami. W większości dotyczą one obsługi serwisów społecznościowych.

FUSE Labs zaprezentował nowe projekty, nad którymi trwają właśnie prace. Mają one na celu ułatwienie internautom korzystania z serwisów i usług społecznościowych. Pierwszy z projektów, Spindex, to strona umożliwiająca dostęp do serwisów społecznościowych i kanałów RSS z jednego miejsca. Dodatkowo jest ona zintegrowana z Bingiem, co pozwala na szybkie wyszukiwanie informacji, a także z Evernote, notatnikiem online. Z kolei Project Emporia to usługa społecznościowa oparta na technologii Silverlight. Pozwala na gromadzenie i przeglądanie najświeższych wiadomości, a także „uczy się” na podstawie preferencji każdego użytkownika. W tym celu korzysta z technologii Matchbox Recommendation Technology.

SocialGadgets to - jak wskazuje nazwa - zestaw gadżetów do obsługi Twittera i pokrewnych usług. Montage zaś jest serwisem online, który pozwala na tworzenie i dzielenie się albumami z zawartością wybraną przez użytkownika. Mogą to być ciekawe informacje, filmiki z YouTube, wpisy z Twittera czy obrazki z Bing Images. Zawartość danego albumu może być automatycznie aktualizowana.

Z projektami można zapoznać się też na stronach FUSE Labs. Zespół FUSE Labs został stworzony przez Raya Ozziego, który niedawno odszedł z Microsoftu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)