Kolejne szczegóły na temat Office 2011 dla Mac OS X

Kolejne szczegóły na temat Office 2011 dla Mac OS X

19.08.2010 12:06

Microsoft zdradził kolejne szczegóły dotyczące najnowszej wersji pakietu biurowego dla systemu Mac OS X. Office 2011 będzie bardziej kompatybilny z Windowsem.

Na temat nowego pakietu wypowiedział się Kurt Schmucker z Microsoftu. W krótkim klipie, który można obejrzeć w serwisie YouTube opowiada on o współpracy między pakietem Office 2011, a jego odpowiednikiem dla Windowsa. Zaprezentował również dwie nowe funkcje - to Sparklines w Excelu i narzędzia Photo Editing. Sparklines to miniwykresy, które po raz pierwszy udostępniono w przeznaczonym dla Windows Excelu 2010. Przydają się one przy tworzeniu ogólnych, niewielkich wykresów, a można zamieszczać je bezpośrednio w tekście. Z kolei Photo Editing pozwoli użytkownikom systemu Mac OS X na podstawową edycję zdjęć w takich programach jak Word, Excel i PowerPoint z poziomu dokumentu. Podobna funkcja dostępna jest w pakiecie firmy Apple - iWork.

Przypomnijmy, że nowy pakiet biurowy Microsoftu dla Mac OS X dostępny będzie w 13 wersjach językowych, w tym po polsku. Osoby, które zakupią Office 2008 między 1 sierpnia a 30 listopada, będą mogły za darmo zaktualizować pakiet do wersji 2011. W najnowszej jego wersji pojawi się interfejs z dobrze znaną z komputerów PC „wstążką”. Kolejne nowości to między innymi obsługa IRM, formatu Folderów osobistych (.PST) i Visual Basic. W pakiecie pojawi się również narzędzie do archiwizacji danych PST oraz możliwość pracy grupowej z dokumentami za pomocą SkyDrive i SharePointa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)