Kolejne Ubuntu jak Windows 8? Unity z własną wariacją na temat kafelków

Kolejne Ubuntu jak Windows 8? Unity z własną wariacją na temat kafelków

Kolejne Ubuntu jak Windows 8? Unity z własną wariacją na temat kafelków
19.12.2016 12:42

Stagnacja w domyślnym środowisku graficznym Ubuntu ma przejść do historii wraz z premierą Unity 8. W ostatnim czasie więcej na ten temat powiedział Richard Collins z Canonicala. Dziś natomiast poznaliśmy nową funkcję Unity 8.

Na razie nie jest pewne, czy rzeczywiście trafi ona do stabilnej wersji środowiska: Canonical udostępnił ankietę, w której można odnieść się do opracowywanych nowości. To zapewne właśnie informacja zwrotna zadecyduje o tym, czy w Unity 8 pojawią się Scopes, czyli wyświetlane na pulpicie głównym widżety.

Obraz

Dzięki Scopes możliwe będzie między innymi wyświetlanie najnowszych informacji z wybranych witryn internetowych, ostatnich wiadomości z komunikatorów, korzystanie z kalendarza czy prognozy pogody. O liczebność Scopes w sklepie nie należy się raczej martwić, biorąc pod uwagę zaangażowaną społeczność. Informacje mają być wyświetlane w kliku kolumnach, w prostokątach kojarzących się z interfejsami systemów Apple'a.

Oczywiście to użytkownik będzie mógł zdecydować, ile Scopes znajdzie się na jego pulpicie i w którym miejscu będą wyświetlane. Po zapoznaniu się z propozycjami Canonicala można mieć jednak odnieść wrażenie zbliżone do déja vu. Czy właśnie nie taką funkcję miały pełnić kafelki w windowsowym interfejsie Metro?

Pulpit Unity 8 wykorzystujący wszystkie kolumny widżetów faktycznie przypomina Windowsa 8 z jego aktywnymi i zróżnicowanymi kafelkami. Dlaczego akurat w przypadku Unity 8 miałoby się udać coś, z czego Microsoft musiał wycofywać się rakiem?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (128)