Kolejne wiadomości na temat Office 2011

Kolejne wiadomości na temat Office 2011

09.09.2010 12:17

Microsoft ujawnił kolejne wiadomości na temat pakietu Office 2011 dla komputerów Mac. Dowiedzieliśmy się o trzech nowych funkcjach, które pojawią się w zestawie programów biurowych.

Microsoft zamieścił na stronach serwisu YouTube krótki klip, w którym pracownicy firmy opowiadają o nowościach w programie. Przede wszystkim w Office 2011 dla Maków pojawi się możliwość współtworzenia dokumentów za pomocą chmury obliczeniowej. Korzystając ze SkyDrive czy SharePoint użytkownicy będą mogli w kilkuosobowych grupach pracować nad powstawaniem tekstu czy arkusza kalkulacyjnego. Dodatkowo, dzięki aplikacjom Office Web, nie wszyscy będą musieli mieć zainstalowany w komputerze pakiet Office. Druga nowość zapowiedziana przez Kurta Schmuckera to asystent planowania. Pomoże on w planowaniu spotkań, terminów czy konferencji na podstawie odbieranej w Outlooku poczty e-mail. W pakiecie Office 2011 pojawi się też funkcja Broadcast Slideshow. Dzięki niej użytkownik będzie mógł dzielić się prezentacjami w PowerPoint przez Internet w czasie rzeczywistym ze znajomymi, przy czym nie będą oni musieli posiadać pakietu Microsoftu do odtworzenia prezentacji.

Warto zaznaczyć, że Office 2011 dostępny będzie w 13 wersjach językowych, w tym po polsku. Osoby, które zakupią Office 2008 między 1 sierpnia a 30 listopada, będą mogły za darmo zaktualizować pakiet do wersji 2011. Premiera pakietu przewidziana jest na przyszły miesiąc.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)