Kolejne wiadomości na temat pakietu Office 15

Kolejne wiadomości na temat pakietu Office 15

09.06.2010 15:51

Microsoft zdradził garść tajemnic na temat kolejnego - po Office 2010 - wydania pakietu biurowego. Office 15 pojawi się w 2013 r.

Stephen Chapman zebrał dostępne informacje na temat planowanego wydania pakietu biurowego Microsoftu. Nazwa kodowa narzędzia to Office 15. Prace nad pakietem ruszyły już w grudniu zeszłego roku. Zdaniem Chapmana Office 15 zostanie mocno odmieniony w porównaniu z poprzednimi wydaniami. Mocnym zmianom może ulec interfejs, zwłaszcza popularne „wstążki”. Możliwe nawet, że zostaną one wycofane z pakietu. Rozwijany będzie Office Mobile, nowości pojawią się również w Outlooku, Accesie, SharePoincie i Excelu. Microsoft zamieścił niedawno ogłoszenia o pracę związane z wymienionymi aplikacjami. Z kolei jeden z pracowników firmy, Ben Gable, zdradził, że Office 15 będzie zawierać co najmniej jedną dużą nowość. Nie wiadomo jeszcze, czego miałaby ona dotyczyć.

Zdaniem Chapmana w Office 15 pojawią się znaczne ułatwienia we współtworzeniu dokumentów. Programiści zapewne rozwiną narzędzia wprowadzone w tegorocznej edycji pakietu. W Office 15 pojawi się również poprawiona obsługa Automation Framework. Z kolei w programie Access wprowadzona zostanie bardziej wydajna obsługa SQL Server. Z pełnym tekstem zbierającym dotychczasowe wiadomości na temat przygotowywanego pakietu można zapoznać się na blogu Chapmana.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)