Kolejne wieści o Project Neon, czyli Windows 10 piękny i prosty „by default”

Strona głównaKolejne wieści o Project Neon, czyli Windows 10 piękny i prosty „by default”
09.02.2017 11:46
Kolejne wieści o Project Neon, czyli Windows 10 piękny i prosty „by default”

W ostatnim czasie mieliśmy okazję do przekonania się, jak wkrótce będzie prezentował się interfejs Windowsa 10. W trzeciej dużej aktualizacji, jaka ma zostać udostępniona pod koniec roku, Microsoft wykorzysta nowy język wzornictwa, Neon. Kolejne informacje na ten temat przedstawiciele Microsoftu przekazali podczas Windows Developer Day.

bEJtTwOd
Nowy wygląd Groove'a zaprezentowany podczas Windows Developer Day. Źródło: Neowin
Nowy wygląd Groove'a zaprezentowany podczas Windows Developer Day. Źródło: Neowin

Wiemy juz zatem, że nowy interfejs nie będzie jedynie dodatkiem, poboczną zmianą w aktualizacji Redstone 3, ale jednym z jej kluczowych elementów. Biorąc pod uwagę Anniversary Update i nadchodzącą Creators Update, stanowi to nowość – Microsoft przyjmował dotąd raczej jakiś temat przewodni i prezentował nowości w różnych narzędziach i usługach.

Project Neon stanowić ma natomiast nowość samą w sobie i oferować swoje wszystkie zalety bez konieczności konfiguracji, by default. Niestety przedstawiciele podzielili się zaledwie jednym nowym zrzutem nowego interfejsu Windowsa. Widać jednak, że przedstawia on nowy wygląd aplikacji Groove. Pokrywa się on zresztą ze zrzutami z wcześniejszych przecieków.[img=g_--x--_-_78337x20170105173641_0]Główne elementy języka Neon pozostają zatem niezmienne – całkowita rezygnacja z ramek wokół okien na rzecz umieszczenia przycisków wewnątrz okna oraz wykorzystanie półprzezroczystych elementów Aero Glass. O ile na zaprezentowanym wcześniej filmie było ich zdecydowanie zbyt wiele, tak w przypadku Groove Microsoft rozsądnie wyważył półprzezroczystości i pełne tła. Warto zwrócić także uwagę na elegancko prezentujący się pasek zadań w jasnej karnacji. Podczas konferencji potwierdzono także, że więcej informacji na ten Projektu Neon poznamy już w maju.

bEJtTwOf

Aktualizacja

Kolejny zrzut opublikował na Twitterze Tom Hounsell: [img=windowsneon1]

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEJtTwPb