Kolejne zmiany w Centrum oprogramowania Ubuntu

Kolejne zmiany w Centrum oprogramowania Ubuntu

16.07.2010 16:09

Firma Canonical wprowadziła kolejne zmiany w Centrum oprogramowania 2.1.5. Są one związane z przygotowywaną wersją 10.10 systemu Ubuntu.

Ostatnio o poprawkach w Centrum oprogramowania informowaliśmy pod koniec czerwca. Tym razem nie wprowadzono wielu zmian w wyglądzie narzędzia - w porównaniu z poprzednią wersją. Programiści między innymi zmniejszyli nieco zrzuty ekranu w oknie zaznaczonej aplikacji, zmieniono przyciski Zainstaluj i Usuń, dodano też dodatkowe informacje u dołu okna. Pokazuje ona licencję, a także informacje o aktualizacjach. Ważną funkcją jest możliwość instalowania dodatków, które mają znacznie rozszerzyć możliwości Centrum. Na razie nie można jej jeszcze przetestować, nie udostępniono bowiem żadnych dodatków. Stanie się to najprawdopodobniej w niedługim czasie.

Centrum oprogramowania w Ubuntu 10.10 ma przejść zasadnicze zmiany. Przede wszystkim obok darmowych pojawią się również płatne aplikacje. Jest to kolejny krok Canonicala w stronę pobierania opłat od swoich użytkowników po wprowadzeniu Ubuntu One Music Store. W nowym Centrum będzie można skorzystać też z konfiguracji dodatków albo synchronizowania ustawień systemu pomiędzy różnymi komputerami. Premiera Ubuntu 10.10 przewidywana jest na październik.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)