Kolejne zmiany w interfejsie Unity dla Ubuntu 11.04

Kolejne zmiany w interfejsie Unity dla Ubuntu 11.04

02.03.2011 13:45

Prace nad interfejsem graficznym Unity dla Ubuntu 11.04 posuwają się do przodu. Dodano kolejne funkcje, odświeżono też wygląd Unity Dash.

Unity Dash to interfejs służący do szybkiego wybierania aplikacji oraz przeszukiwania plików użytkownika. Będzie jednym z ważniejszych elementów Unity dla Ubuntu 11.04. Jak czytamy na stronach OMG Ubuntu, w interfejsie poprawiono między innymi działanie paska wyszukiwania. Wyświetla on listę ostatnich wyszukiwań, pobranych plików czy ulubionych folderów. Na zamieszczonych zrzutach ekranu można obejrzeć jak obecnie prezentuje się Dash, a także zmiany wprowadzone w bocznym panelu Unity. Wyeliminowano sporo błędów, poprawiono także działanie funkcji przenieś-upuść dla aplikacji i folderów przenoszonych do bocznego paska.

W Unity Ubuntu pojawiły się również nowe skróty klawiszowe dla klawisza „Super”. Za ich pomocą można otwierać Dasha, aktywować okna aplikacji albo otwierać nowe instancje. Mają one ułatwić korzystanie z najważniejszych funkcji w Unity. W najbliższym czasie programiści skupią się na eliminacji kolejnych błędów w Unity. Premiera stabilnego wydania Ubuntu 11.04 przewidywana jest na koniec kwietnia. Szczegółowo na temat planu wydawniczego informowaliśmy na początku lutego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)