Kolejne zmiany w Ubuntu Unity 0.2.28

Kolejne zmiany w Ubuntu Unity 0.2.28

20.08.2010 17:01

Mimo wakacji Canonical ciężko pracuje nad systemem Ubuntu. Ukazała się kolejna wersja Unity (0.2.28) dla wydania Ubuntu 10.10 Netbook Edition. Pojawiło się sporo nowych funkcji.

Ubuntu Unity to nowe środowisko graficzne dla netbooków. Jego zadaniem jest umożliwienie korzystania z jak największej przestrzeni ekranu komputera. Środowisko będzie kluczowym komponentem Ubuntu Netbook Edition, a także nowej platformy o nazwie Ubuntu Light. W najnowszej wersji Canonical, jak donosi Web Upd8, wprowadził odświeżony ekran początkowy. Wyglądem nawiązuje on do starszej wersji Ubuntu Netbook Edition. Warto przy okazji zaznaczyć, że ekran nie jest jeszcze gotowy, najpewniej w przyszłym tygodniu pojawi się bardziej dopracowana jego wersja.

Kolejne zmiany dotyczą wprowadzenia ikony w bocznym docku umożliwiającej montowanie dysków zewnętrznych (pendrive’ów, aparatów, płyt CD itp.). Po jej zaznaczeniu kursorem myszki pojawi się informacja o typie urządzenia i dostępnej przestrzeni. Canonical wprowadził też zmiany w oknach programów. Teraz po maksymalizowaniu okna będzie ono zintegrowane z górnym panelem, co ma zaoszczędzić przestrzeń ekranu. Ponadto umożliwiono korzystanie z motywu Ambience zmieniającego wygląd niektórych przycisków. Kolejna zmiana to usprawnienie przełączania między przestrzeniami roboczymi. Użytkownik będzie mógł przenosić okna między poszczególnymi przestrzeniami. Więcej o zmianach w Ubuntu Unity pisaliśmy w maju i na początku sierpnia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)