Kolejny zakup firmy Google - Jambool

10.08.2010 11:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google kupił kolejną spółkę - Jambool - zajmującą się usługami społecznościowymi w Internecie. Wygląda na to, że firma z Mountain View przygotowuje się do konkurencji z Facebookiem.

Coraz więcej faktów wskazuje, że Google ma zamiar uruchomić usługę społecznościową zbliżoną do Facebooka. Firma ostatnimi czasy zakupuje kolejne spółki zajmujące się tego typu rozwiązaniami. Jak donosi TechCrunch, ostatni nabytek to Jambool, twórca platformy Social Gold. Umożliwia ona obracanie wirtualnymi pieniędzmi, których można używać w aplikacjach opartych na Flashu, serwisach społecznościowych itp. Jambool został założony przez byłych pracowników Amazona. Google nabył firmę najprawdopodobniej za około 55 mln dolarów, jednak dokładna cena nie została podana.

Google zakupił już producenta gier społecznościowych Slide i zainwestował ponad 100 mln dolarów w inną firmę - Zyngę. Odpowiedzialna jest ona za stworzenie między innymi popularnej na Facebooku gry FarmVille. Można więc przypuszczać, że trwają prace nad wprowadzeniem serwisu społecznościowego, który mógłby konkurować z Facebookiem. Miałby nazywać się on Google Me. Wprawdzie Eric Schmidt zaprzeczył jakoby Google miał przygotowywać klon Facebooka, to jednak możliwe, że chodzi o usługę z grami internetowymi. Świadczyłyby o tym ostatnie zakupy firmy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)