Komisja Europejska i Departament Sprawiedliwości USA zaakceptowały umowę pomiędzy Nokią i Microsoftem

Komisja Europejska i Departament Sprawiedliwości USA zaakceptowały umowę pomiędzy Nokią i Microsoftem

Komisja Europejska i Departament Sprawiedliwości USA zaakceptowały umowę pomiędzy Nokią i Microsoftem
05.12.2013 19:05, aktualizacja: 05.12.2013 20:31

W tym tygodniu układ pomiędzy Nokią i Microsoftem został zaakceptowany przez Komisję Europejską oraz Departament Sprawiedliwości USA. Żaden z organów nie wykazał przesłanek, które mogłyby zablokować zakup od Finów działu mobilnego i usług przez giganta z Redmond.

Obraz

Komisja Europejska stwierdziła, że nakładanie się działalności Nokii i Microsoftu jest minimalne i nie wpłynie w żadnym stopniu na rynek mobilny. Mały udział w obszarze urządzeń mobilnych, a także silna pozycja konkurentów, w postaci Samsunga i Appla, nie zachwieje i nie spowoduje wypaczenia w tym segmencie. Komisja oceniła również, że nie ma obaw, aby produkty takie jak Office czy Skype zostały ograniczone po zawarciu umowy. Ze względu na miały zasięg systemu mobilnego na rynku smartfonów, takie działanie nie byłoby opłacalne dla żadnej ze stron. Z tego też względu Microsoft będzie musiał dalej współpracować z zewnętrznymi firmami, które tworzą sprzęt oparty na Windows Phone. Są to logiczne działania mające na celu poszerzenie konkurencyjności, zasięgu i atrakcyjności na rynku mobilnym. Komisja Europejska nie znalazła także żadnych powodów dla których dostęp do Microsoft Exchange mógłby zostać ograniczony po zawarciu omawianej transakcji.

Rzecznik prasowy Microsoftu stwierdził, że firma już czeka na nowych współpracowników z Nokii, którzy zasilą szeregi giganta z Redmond. Pełna finalizacja przejęcia ma się zakończyć w pierwszym kwartale 2014 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)