Kompilacja 14352 dla Insiderów już jest: Cortana DJ-em, nowości także w trybie Ink

Kompilacja 14352 dla Insiderów już jest: Cortana DJ‑em, nowości także w trybie Ink

Kompilacja 14352 dla Insiderów już jest: Cortana DJ-em, nowości także w trybie Ink
27.05.2016 14:00, aktualizacja: 27.05.2016 19:33

Uczestnicy programu Windows Inisider mogą już pobierać nową testową kompilację Windowsa 10 oznaczoną numerem 14352. Nie wnosi ona może spektakularnych nowości, jednak znacząca rozwija funkcjonalność już dostępnych elementów, np. asystentki Cortany czy przeznaczonego na tablety obsługujące rysiki trybu Windows Ink.

Co do samej Cortany, której nowe funkcje stają się niemal stałym elementem każdej kolejnej kompilacji, jaka trafia w ręce Insidersów w ramach kanału Fast Ring, to ma się ona stać nie tylko pulpitowym asystentem, ale także… DJ-em. Odtąd bowiem będzie można wydawać jej polecenia, dzięki którym możliwe będzie obsługiwanie odtwarzacza Groove Music i Groove Music Pass. Za pomocą polecenia „Hey, Cortana, play…” można zatem odtworzyć konkretny utwór, muzykę danego artysty, listę odtwarzania lub wstrzymać odtwarzanie. Na razie obsługiwany jest tylko język angielski.

Obraz

Ponadto Cortana w pulpitowej wersji Windowsa 10 pomoże obsłużyć już także minutnik. Można zresztą nie tylko poprosić ją o komunikat, gdy upłynie żądany okres, ale także w trakcie odliczania zapytać ile minut pozostało i usłyszeć odpowiedź głosową, co będzie przydatne na przykład podczas gotowania. Poleceniem można także zakończyć odliczanie. Mimo że nowości w Cortanie mogą się wydawać błahe, to jednak zarówno obsługa odtwarzacza, jak i czasomierza może znaleźć sporo zastosowań, np. gdy użytkownik będzie miał zajęte ręce.

W trybie Windows Ink, który powoli wyrasta na jedną z najciekawszych nowości nadchodzącej rocznicowej aktualizacji stabilnego wydania Windowsa 10, także nie zabrakło poprawek. Nowości trafiły do niego również w kompilacji 14352. Możliwe jest już bowiem, zaprezentowane po raz pierwszy podczas tegorocznej konferencji BUILD, formułowanie notatek z wykorzystaniem komend głosowych kierowanych do Cortany. Edytować i dodawać nowe można także właśnie dzięki pismu odręcznemu. Ponadto na ekranowej linijce obsługiwanej gestami znalazł się…

Obraz

Drobnych poprawek i nowości w Windows Ink jest znacznie więcej. Mowa przede wszystkim o usprawnieniach Szkicownika. Ponadto podmieniono także ikonę Eksploratora, czego życzyć mieli sobie sami użytkownicy. Jak widać, nowa testowa kompilacja skupia się raczej na dopieszczaniu doświadczenia użytkownika, niż na wprowadzaniu ważnych zmian. Ze szczegółami można zapoznać się w komunikacie Gabe’a Aula.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)